Studenci Uniwersytetu Łódzkiego w światowym finale konkursu Imagine Cup

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Czworo studentów Uniwersytetu Łódzkiego będzie reprezentować Polskę w światowym finale konkursu dla młodych innowatorów Imagine Cup, który odbędzie się w lipcu tego roku w Seattle w USA - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik uczelni Tomasz Boruszczak.

Boruszczak przypomniał, że w drodze do światowego finału studenci UŁ (troje z Wydziału Matematyki i Informatyki i jeden absolwent WMII, obecnie student z Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej) startujący w kategorii Gry - wygrali najpierw finały krajowe, a później półfinały międzynarodowe.

Renata Ciesielska, Bartosz Jędrasik, Łukasz Kraśniewski, Piotr Rachubiński tworzący zespół Serious English Name opracowali grę komputerową Bandbarian.

Jak mówią jej twórcy "gra ma pomóc rozwiązać problem braku ruchu oraz spadków motywacji do aktywności fizycznej wśród młodzieży".

Gracz poprzez ćwiczenia fizyczne sprawia, że jego wirtualny awatar również staje się coraz silniejszy, zdobywa nowe umiejętności, co daje mu przewagę podczas rywalizacji z pozostałymi graczami. Bandbarian adresowana jest głównie do osób w wieku 13-21 lat.

Imagine Cup, organizowany przez firmę Microsoft, to największy na świecie konkurs technologiczny dla studentów. W jego dotychczasowych edycjach udział wzięło niemal 2 miliony studentów ze 190 krajów. Poza atrakcyjnymi nagrodami, zwycięskie drużyny otrzymują pełne wsparcie ekspertów Microsoft, a także narzędzia niezbędne do rozwoju swoich projektów.

PAP - Nauka w Polsce

jaw/ par/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Prace nad budową prototypowego komputera kwantowego dla wojska - na zaawansowanym etapie

  • Fot. Adobe Stock

    Creotech podpisał umowę z ESA na opracowanie kluczowych komponentów satelitarnej komunikacji 5G

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera