Warszawa, 14.06.2024. Patrol policji przed zamkniętym wejściem na teren Kampusu Głównego UW. PAP/Radek Pietruszka

Dziekani i dyrektorzy jednostek UW apelują o kierowanie protestów do właściwych adresatów

Protesty powinny być skierowane do właściwych adresatów, a przy ich wyrażaniu nie wolno stosować przemocy - napisali w liście do społeczności Uniwersytetu Warszawskiego dziekani i dyrektorzy jednostek UW.

  • Warszawa, 14.06.2024. Patrol policji przed zamkniętym wejściem na teren Kampusu Głównego UW w Warszawie. PAP/Radek Pietruszka

    Rada Uczelni UW poparła działania rektora Alojzego Nowaka

    Rada Uczelni Uniwersytetu Warszawskiego poparła działania rektora tej uczelni, Alojzego Nowaka, których celem jest "załagodzenie sytuacji, przywrócenie porządku oraz zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim członkom społeczności akademickiej", jak napisano w przyjętej w piątek uchwale.

  • Warszawa, 12.06.2024. Protest studentów Uniwersytetu Warszawskiego w obronie Palestyny na terenie Kampusu Głównego UW w Warszawie, 12 bm. Prostestujący żądają od uczelni m.in. jednoznacznego potępienia działań Izraela, a także zerwania współpracy z firmami i z uniwersytetami izraelskimi. Odbywający się od 24 maja br. w parku Autonomia przy ul. Nowy Świat 69 protest zaostrzył się, a jego uczestnicy przenieśli się na Kampus Główny. Rektor uniwersytetu zwrócił się do policji z prośbą o udrożnienie ciągów komunikacyjnych. PAP/Rafał Guz

    Protest studentów UW - 32 osobom wystawiono wezwanie dot. naruszenia miru domowego

    W związku z protestem studentów UW w obronie Palestyny, 32 osobom zostało wystawione wezwanie dotyczące naruszenia miru domowego, a wobec 13 osób zostaną sporządzone wnioski do sądu o ukaranie w związku z zakłócaniem spokoju i porządku - poinformowała Komenda Stołeczna Policji.

  • Warszawa, 03.06.2016. Prof. Hubert Izdebski. PAP/Leszek Szymański

    Prawnik: rektor UW powinien wyjaśnić, jakie działania podjął przed wezwaniem policji

    Rektor Uniwersytetu Warszawskiego powinien wyjaśnić, jakie działania podjął przed wezwaniem policji, i czy sytuacja faktycznie zagrażała porządkowi i bezpieczeństwu na terenie uczelni – powiedział PAP prof. Hubert Izdebski, prawnik, specjalista z zakresu prawa o szkolnictwie wyższym, przez 50 lat związany z UW.

  • Technologia

    Wypadek z lotu ptaka - dron w służbie policji

    A może by tak drony wykorzystywać do dokumentacji... wypadków drogowych? Specjaliści z Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej wiedzą, jak pomóc policji wykorzystując latające urządzenia bezzałogowe i fotogrametrię.

Najpopularniejsze

  • 11.03.2011. PAP/Grzegorz Michałowski

    Mykolog: storczyki nie mogą istnieć bez grzybów

  • Nowy rok akademicki z kilkoma zmianami legislacyjnymi, ale na te kluczowe trzeba poczekać

  • Kraków/ UJ uruchomił Jagiellońskie Centrum Sztucznej Inteligencji

  • Wiceminister nauki: zwiększenie dotacji dla NCN będzie dużym wyzwaniem

  • Rektorka Kaniewska o nowym roku akademickim: więcej obaw niż nadziei

  • Obłok molekularny Sagittarius B2 sfotografowany w bliskiej podczerwieni przez Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba. Źródło: NASA, ESA, CSA, STScI, A. Ginsburg (University of Florida), N. Budaiev (University of Florida), T. Yoo (University of Florida). Przetwarzanie obrazu: A. Pagan (STScI).

    Teleskop Webba sfotografował wielki obszar gwiazdotwórczy

  • Świat wydaje się bardziej niebezpieczny, gdy opiekujemy się dzieckiem

  • Nowa metoda przemiany plastiku w paliwo

  • Rezygnacja ze zmiany czasu mogłaby zapobiec milionom udarów i przypadków otyłości

  • Tłuszcz w mózgu, a nie tylko złogi białkowe, mogą napędzać chorobę Alzheimera

Wiceminister infrastruktury Arkadiusz Marchewka  (jm) PAP/Adam Warżawa

Marchewka: jesteśmy otwarci na rozmowę o przyszłości badań, które prowadzi PAN

Wiceminister infrastruktury Arkadiusz Marchewka zapewnił, że rząd jest otwarty na rozmowę o przyszłości badań, które prowadzi Polska Akademia Nauk (PAN). Jego zdaniem podważanie potrzeb uczelni morskich nie jest właściwym kierunkiem.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera