uniwersytet medyczny w łodzi

08.03.2021. Rektorat Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. PAP/Grzegorz Michałowski

Łódź/ Uniwersytet Medyczny rozbudował bazę dydaktyczną za 190 mln zł z KPO

Uniwersytet Medyczny w Łodzi rozbudował bazę dydaktyczną i kliniczną w ramach inwestycji zrealizowanych dzięki pozyskaniu 190 mln zł z Krajowego Planu Odbudowy (KPO). To m.in. nowy budynek przy Uniwersyteckim Centrum Pediatrii z 12 salami seminaryjnymi oraz aulą dla 120 osób.

  • Łódź, 08.03.2021. Rektorat Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy al. Kościuszki. PAP/Grzegorz Michałowski

    Łódź/ 190 mln zł z KPO na nową infrastrukturę dydaktyczną Uniwersytetu Medycznego

    Około 190 mln zł pozyskanych z KPO zainwestował w budowę infrastruktury dydaktycznej Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Do końca czerwca mają być gotowe nowoczesne siedziby m.in. Centrum Wsparcia Dydaktyki przy ul. Pomorskiej i Uniwersyteckiego Centrum Pediatrii przy ul. Spornej.

  • Fot. Adobe Stock
    Ludzie

    Łódź/ Nie żyje b. rektor Uniwersytetu Medycznego prof. Andrzej Lewiński

    W środę zmarł prof. dr hab. n. med. Andrzej Lewiński - rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w latach 2002–2008, specjalista w zakresie chorób wewnętrznych i endokrynologii, badacz, wykładowca, wychowawca wielu pokoleń lekarzy i b. konsultant krajowy w dziedzinie endokrynologii.

  • Fot. Adobe Stock

    Uniwersytet Medyczny w Łodzi: na kierunku lekarsko-dentystycznym 16 chętnych na miejsce

    Uniwersytet Medyczny w Łodzi ogłosił progi punktowe w rekrutacji na przyszły rok akademicki. Na chętnych do zdobywania zawodów medycznych na 15 kierunkach studiów czeka prawie 2,8 tys. miejsc. Najwięcej kandydatów - 16 na miejsce - zgłosiło się na kierunek lekarsko-dentystyczny.

  • Łódź, 29.03.2022. Prof. dr hab. n. med. Janusz Piekarski. PAP/Roman Zawistowski

    Prof. Janusz Piekarski nowym rektorem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

    Prof. dr hab. n. med. Janusz Piekarski został wybrany w poniedziałek na nowego rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Dotychczas pełnił funkcje prorektora ds. organizacyjnych i studenckich oraz pierwszego zastępcy ustępującego rektora, prof. Radzisława Kordka.

  • 06.10.2023. Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda (C), rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi prof. Radzisław Kordek (P) i wiceminister zdrowia Marcin Martyniak (L) podczas konferencji prasowej w Łodzi, z okazji odsłonięcia elewacji na budynku A1 w kampusie Centrum Kliniczno-Dydaktycznego. PAP/Marian Zubrzycki

    W. Buda: Uniwersytet Medyczny w Łodzi otrzyma łącznie 200 mln zł na inwestycje w szpitalach klinicznych

    Przywozimy decyzje na przekazanie Uniwersytetowi Medycznemu (UMed) w Łodzi łącznie 200 mln zł na inwestycje w jego szpitalach klinicznych - poinformował w piątek minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

  • Łódź, 08.03.2021. Rektorat Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy al. Kościuszki. PAP/Grzegorz Michałowski

    Uniwersytet Medyczny w Łodzi: na najpopularniejszym kierunku lekarsko-dentystycznym 17 kandydatów przypada na jedno miejsce

    Kierunek lekarsko-dentystyczny cieszył się największym zainteresowaniem podczas tegorocznej rekrutacji na Uniwersytet Medyczny w Łodzi. O jedno miejsce starało się 17 kandydatów. O każdy indeks na kierunku lekarskim ubiegało się 10 osób – podsumowała uczelnia I etap rekrutacji.

  • Fot. Fotolia

    Łódź/ Uniwersytet Medyczny odwołał wykłady i konferencje naukowe

    Władze Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa podjęły decyzję o odwołaniu wykładów dla studentów i zajęć z wychowania fizycznego oraz wszystkich konferencji naukowych, imprez i wydarzeń organizowanych przez uczelnię.

  • Fot. Fotolia

    Łódź/Uniwersytet Medyczny rozpoczyna inwestycję za 60 mln zł

    60 mln zł kosztować będzie Centrum Badań Molekularnych Chorób Cywilizacyjnych, którego budowę planuje Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Na realizację projektu uczelnia pozyskała ponad 41 mln zł z UE. Otwarcie kompleksu naukowo-badawczego nastąpi pod koniec 2021 r.

  • Fotolia
    Zdrowie

    Ekspert: mniej niż 1 proc. dzieci do 5. r.ż. szczepionych przeciw grypie

    W Polsce mniej niż 1 proc. dzieci do piątego roku życia jest szczepionych przeciwko grypie. Tymczasem to dzieci są szczególnie narażone na powikłania, w tym neurologiczne - wskazał w piątek prorektor ds. klinicznych z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi dr Adam Antczak.

Najpopularniejsze

  • 05.07.2015 PAP/Marcin Bielecki

    Piorun, który wysłał błysk gamma ku ziemi

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Archeolodzy ustalili, kiedy mogła umrzeć inkaska „Dziewczyna z Llullaillaco”

  • Wojna w Ukrainie zmienia zachowanie dzikich zwierząt

  • Fot. Adobe Stock

    Niechirurgiczny sposób na ból kolan

  • Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

  • Wenezuela/ Amerykańscy sejsmolodzy: to najsilniejsze wstrząsy w regionie od ponad stu lat

 Warszawa, 23.06.2026. Na zdjęciu z 10 bm. kierowniczka polskiej misji kosmicznej IGNIS dr Aleksandra Bukała przed siedzibą Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie. Aleksandra Bukała była gościem Studia PAP. PAP/Marcin Obara

IGNIS/ Kierownik polskiej misji kosmicznej: chcieliśmy wykorzystać każdą minutę na orbicie

W czwartek mija rok od startu pierwszej w historii polskiej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Kierownik misji dr Aleksandra Bukała powiedziała PAP, że głównym celem było wykorzystanie każdej minuty pobytu polskiego astronauty na orbicie, aby jak najlepiej spożytkować tę szansę dla Polski.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera