Fot. Adobe Stock

Senat przyjął nowelizację ustawy o utworzeniu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

Senat jednogłośnie przyjął w środę nowelizację ustawy o utworzeniu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Chodzi o zapewnienie finansowania dla uczelni medycznej kształcącej podchorążych Akademii Wojsk Lądowych (AWL).

  • Fot. Adobe Stock

    Wrocław/ 2,1 tys. miejsc dla nowych studentów na 10 kierunkach Uniwersytetu Medycznego

    2,1 tys. miejsc dla nowych studentów pierwszego roku przygotowano na dziesięciu kierunkach Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. 50 osób podejmie studia na wydziale lekarskim uczelnianej filii w Wałbrzychu. Ponad 500 miejsc jest na studiach niestacjonarnych.

  • Fot. Fotolia

    Białystok/ Seniorzy uczą się na UMB, jak dbać o zdrowie

    Jak rozpoznać udar mózgu, dlaczego nie wolno łączyć jednych leków z innymi - tego m.in. dowiedzą się uczestnicy rozpoczętych we wtorek w Białymstoku zajęć na Uniwersytecie Zdrowego Seniora. To edukacyjne przedsięwzięcie Uniwersytetu Medycznego (UMB).

  • Białystok/ Uniwersytet Medyczny edukuje seniorów z psychogeriatrii

    Aktywizacji seniorów oraz edukacji nt. chorób wieku podeszłego ma służyć zainaugurowany we wtorek w Białymstoku Uniwersytet Profilaktyki Psychogeriatrycznej. To projekt edukacyjny Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (UMB) - jednej z najlepszych uczelni medycznych w Polsce.

  • Białystok/Misja Uniwersytetu Medycznego - łączenie badań, kształcenia i leczenia

    Połączenie dalszego rozwoju badań naukowych z jeszcze lepszym kształceniem studentów i wysoką jakością opieki nad pacjentem - to misja, którą realizuje Uniwersytet Medyczny w Białymstoku (UMB), który w piątek zainaugurował nowy rok akademicki.

  • Fot. Fotolia

    Uniwersytet Medyczny w Białymstoku tworzy biobank

    Zastosowanie indywidualnych terapii, które będą skuteczne u konkretnego pacjenta z rakiem - to główny cel działań Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, który tworzy biobank. Analiza zebranych próbek, dzięki nowoczesnym technologiom, ma pomóc w szukaniu skutecznych metod leczenia.

  • Fot. Fotolia

    Prof. Adam Krętowski rektorem Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

    Prof. Adam Krętowski, dotychczasowy prorektor ds. nauki i współpracy zagranicznej, został w piątek nowym rektorem Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Swoje obowiązki rektor-elekt obejmie 1 września 2016 r.

  • Fot. Fotolia

    Białystok/Uniwersytet Medyczny chce stworzyć laboratorium badań genomu

    Pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej laboratorium, które na szeroką skalę będzie się zajmować badaniem ludzkiego genomu, chce utworzyć Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Ma to pomóc dobierać tzw. spersonalizowane leczenie dla konkretnych pacjentów.

  • Fot. Fotolia

    Uniwersytet Medyczny w Lublinie kończy 65 lat

    Uniwersytet Medyczny w Lublinie kończy w tym roku 65 lat. Wykształcił 40 tys. absolwentów, w tym 17 tys. lekarzy – przypomniano w piątek podczas głównych uroczystości jubileuszowych.

  • Fot. PAP/ Grzegorz Michałowski 27.04.2015

    Noblistka Ada Yonath doktorem h.c. Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

    Laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie chemii, krystalograf Ada Yonath otrzymała w poniedziałek tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Uczelnia obchodzi w tym roku 70-lecie działalności.

Najpopularniejsze

  • Fot. Adobe Stock

    Prof. Kotowska: niska płodność to nie katastrofa, a globalna zmiana

  • Badaczka z Harvardu: tradycyjny format CV sprzyja uprzedzeniom i utrudnia rekrutację

  • Naukowcy: Europa Środkowo-Wschodnia - nie peryferie, ale ważny obszar dla neandertalczyków

  • Psycholog: nieufność wobec szczepień ma źródła psychologiczne

  • Prof. S. Karpiński zwolniony z SGGW; w tle konflikt o broń sportową i sprawa o mobbing

  • Fot. Adobe Stock

    Ultraprzetworzona żywność szkodzi, bo ją przetworzono

  • Do 2030 r. sztuczna inteligencja będzie zużywać tyle wody, ile potrzebuje 1,3 mld ludzi

  • Komisja Europejska zatwierdziła lek Aquipta do doraźnego zwalczania ataków migreny

  • Subiektywne odczucie starszego wieku towarzyszy gorszej kondycji

  • Nowa metoda lepiej ocenia przełomowe publikacje naukowe niż wskaźniki oparte na cytowaniach

Źródło: dr Aleksandra Grzegorska

Chełm/ Pasożyty w pochówkach sprzed 500 lat pomogły odtworzyć dietę i warunki życia mieszkańców

W pochówkach Chełmian sprzed ok. 500 lat naukowcy zidentyfikowali osiem gatunków pasożytów. U większości osób stwierdzono tzw. wielopasożytnictwo, co mogło negatywnie wpływać na zdrowie. Chętnie żywili się oni roślinami wodnymi i najprawdopodobniej używali ludzkich i zwierzęcych odchodów jako nawozu.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera