Fot. Adobe Stock

Katowice/ SUM uruchamia nowe studia podyplomowe z zakresu klinicznej dietetyki pediatrycznej

Śląski Uniwersytet Medyczny uruchamia studia podyplomowe z klinicznej dietetyki pediatrycznej. Uczelnia wskazała na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów łączących wiedzę medyczną i żywieniową w leczeniu dzieci oraz niedobór dietetyków przygotowanych do pracy z najmłodszymi pacjentami.

  • Warszawa, 24.02.2026. Posiedzenie rządu w KPRM w Warszawie. PAP/Radek Pietruszka

    Rząd przyjął projekt dot. osób z niepełnosprawnościami na studiach podyplomowych

    Uczelnie zyskają większą elastyczność w wykorzystaniu środków z budżetu państwa na realizację zadań związanych ze wsparciem osób z niepełnosprawnościami - poinformował minister nauki Marcin Kulasek. Jak podał, Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt ustawy deregulacyjnej dotyczącej tej kwestii.

  • Fot. Adobe Stock

    GIG: rusza nabór na studia podyplomowe ws. adaptacji kopalń do nowych funkcji

    Nabór na nowe studia podyplomowe, mające wykształcić kadry pod kątem prowadzenia procesów adaptacji kopalń węgla kamiennego do nowych funkcji, rozpoczął Główny Instytut Górnictwa - PIB. Przy przedsięwzięciu współpracuje on z Politechniką Śląską.

  • Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu (olm) PAP/Krzysztof Świderski

    Opole/ USK rozpoczął się pierwszy cykl studiów dla fizjoterapeutów

    W sobotę 19 fizjoterapeutów rozpoczęło studia podyplomowe na Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Jak poinformował Dariusz Madera, dyrektor generalny USK, to pierwsza grupa tej specjalności przyjęta przez placówkę po otrzymaniu przez USK akredytacji Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

  • Fot. Adobe Stock

    GIG i PŚ przygotowują studia podyplomowe ws. adaptacji kopalń do nowych funkcji

    Główny Instytut Górnictwa i Politechnika Śląska będą współpracowały przy uruchomieniu nowych studiów podyplomowych, mających wykształcić kadry pod kątem prowadzenia procesów adaptacji kopalń węgla kamiennego do nowych funkcji.

  •  27.06.2024. PAP/Albert Zawada

    MNiSW: od 1 października nowe świadectwa ukończenia studiów podyplomowych

    Minister nauki podpisał nowelizację rozporządzenia, która rozszerza liczbę informacji na dokumentach poświadczających przebieg lub ukończenie studiów podyplomowych i kształcenia specjalistycznego. Nowe przepisy wejdą w życie 1 października br. - poinformował w poniedziałek resort nauki.

  • Fot. Adobe Stock

    Uniwersytet Łódzki: trwa rekrutacja na 50 kierunków studiów podyplomowych

    Na Uniwersytecie Łódzkim trwa rekrutacja na studia podyplomowe. Zainteresowani mogą w tym roku wybierać spośród ponad 50 kierunków na niemal wszystkich wydziałach uczelni - obok popularnych od lat, jak np. rehabilitacja zaburzeń głosu, są nowości - np. prawo finansów publicznych.

  • Adobe Stock
    Popularyzacja

    Studia podyplomowe z popularyzacji nauki na PŚ – jednak w formule hybrydowej

    Na formułę hybrydową – a nie, jak poprzednio, stacjonarną - zdecydowali się organizatorzy unikalnych w skali kraju studiów podyplomowych z komunikacji naukowej i popularyzacji nauki, które uruchamia Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej.

  • Fot. Adobe Stock
    Prawo

    Resort nauki chce wprowadzić zmiany w świadectwach ukończenia studiów podyplomowych

    Resort nauki chce rozszerzyć liczbę informacji na dokumentach poświadczających przebieg lub ukończenie studiów podyplomowych i kształcenia specjalistycznego. Doszłaby m.in. data rozpoczęcia i zakończenia studiów, liczba godzin zajęć prowadzonych zdalnie i informacje nt. miejsca odbywania praktyk zawodowych.

  • Warszawa, 20.12.2023. Maciej Gdula. PAP/Andrzej Lange

    Gdula: resort nauki poszuka rozwiązań dot. kwestii regulacji studiów podyplomowych

    Trzeba by określić, co to znaczy "dobre" studia MBA; resort nauki będzie nad tym pracować i szukać rozwiązań dotyczących kwestii regulacji studiów podyplomowych - zapowiedział we wtorek gość Tok FM, wiceminister nauki Maciej Gdula.

Najpopularniejsze

  • Fot: Komputer kwantowy ODRA-5 na Politechnice Wrocławskiej. Źródło: W. Bożejko

    Prof. Bożejko: język programowania komputerów kwantowych jest wciąż bardzo siermiężny

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Prof. Sikorska: mechanizmy choroby Alzheimera czy Parkinsona podobne do chorób prionowych

  • Naukowcy wytykają brak doświadczenia zespołu powołanego przez ministra; wg resortu to niejedyny wyznacznik kompetencji

  • EPA/SALVATORE DI NOLFI  02.07.2025

    Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • Naukowcy: młodzież ma za mało dopaminy

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

  • Głaskanie kota nie zawsze poprawia nastrój w stresujących sytuacjach

Źródło: Jakub Włodarczyk

Misja IGNIS/ Po ponad roku w kosmosie na Ziemię wróciły pierwsze próbki polimerowych nośników leków

Naukowcy realizujący eksperyment „Stability of Drugs” – jeden z trzynastu w ramach polskiej misji kosmicznej IGNIS – musieli się wykazać największą cierpliwością z całej grupy. Dopiero teraz, po 14 miesiącach, z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na Ziemię wróciły pierwsze próbki z ich nośnikami leków.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera