Fot. Adobe Stock

Wydział WIM PW i ArcelorMittal Warszawa będą współpracować w zakresie kształcenia inżynierów

Przedstawiciele Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej oraz ArcelorMittal Warszawa podpisali list intencyjny dotyczący współpracy w obszarze kształcenia przyszłych inżynierów. Porozumienie zostało zawarte na pięć lat i będzie realizowane w ramach programu „Od inżyniera do lidera”.

  • 04.12.2020 PAP/Darek Delmanowicz

    Podkarpackie / 50-lecie Ośrodka Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej

    Ponad 1200 pilotów wykształcił Ośrodek Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej, obchodzący 50-lecie działalności. Dziś pracują jako piloci w liniach lotniczych w Polsce i na świecie.

  • Fot. Adobe Stock

    Wiceminister zdrowia: za rok zmiany w lekarskim egzaminie końcowym

    Wiceminister zdrowia Urszula Demkow powiedziała we wtorek, że planowane zmiany w lekarskim egzaminie końcowym (LEK) wejdą w życie za rok. Podała, że trwają prace nad przelicznikiem, żeby zbalansować wyniki ze starego i nowego egzaminu.

  • Fot. Adobe Stock

    Resort nauki proponuje zmiany w standardach kształcenia przyszłych lekarzy i położnych

    Zmiany w standardach kształcenia przyszłych lekarzy, lekarzy dentystów i położnych, dotyczące m.in. liczebności grup studentów, wymiaru zajęć z nauk klinicznych i warunków prowadzenia zajęć z anatomii, wprowadza projekt rozporządzenia resortu nauki. Do 24 marca trwają konsultacje publiczne projektu.

  • Fot. Adobe Stock

    Informatycy z PAN: potrzebne większe nakłady na kształcenie kadr z IT

    Polska za mało inwestuje w kształcenie kadr w technologiach informatycznych, co może skutkować w kolejnych dekadach brakiem nauczycieli szkolnych i akademickich – wskazali w liście otwartym przedstawiciele Komitetu Informatyki PAN.

  • Fot. Władysław Gardasz

    Wielkopolskie/ UMP i UAM będą wspólnie kształcić przyszłych lekarzy w Pile

    Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytet Medyczny w Poznaniu podpisały umowę dotyczącą współpracy w kształceniu studentów na kierunkach lekarskich prowadzonych przez Instytut Nauk Medycznych w Pile – poinformował w piątek Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

  • Fot. Adobe Stock
    Człowiek

    CBOS: 88 proc. badanych jest przekonanych, że warto się kształcić

    88 proc. badanych jest przekonanych, że warto się kształcić. Co najmniej wyższego wykształcenia dla swoich dzieci pragnie 84 proc. rodziców córek i 80 proc. rodziców synów. 54 proc. badanych uważa, że dyplom wyższej uczelni ma dużą wartość na rynku pracy - wynika z sondażu CBOS.

  • 08.11.2024. PAP/Leszek Szymański
    Prawo

    Sejm uchwalił nowelizację ustawy o Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego

    Sejm uchwalił w piątek nowelizację ustawy o CMKP. Po przyjętej poprawce ustawa zakłada, że w skład zespołu wybierającego dyrektora wchodzić będzie trzech przedstawicieli ministra zdrowia, dwóch przedstawicieli Naczelnej Rady Lekarskiej i jeden przedstawiciel Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

  • Fot. Adobe Stock

    Profesorzy: mobilność akademicka to klucz do świetności uczelni

    Mobilność akademicka to klucz do świetności uczelni – podkreślali profesorowie z czterech krajów podczas drugiego dnia III Międzynarodowego Kongresu Jakości Kształcenia w Katowicach. Eksperci dyskutowali o jej roli w podnoszeniu jakości edukacji i budowaniu międzynarodowej pozycji uczelni.

  • Fot. Adobe Stock
    Popularyzacja

    Łódź/ Rusza Instytut Kreatywnej Biologii Uniwersytetu Łódzkiego dla uczniów i nauczycieli

    Instytut Kreatywnej Biologii Uniwersytetu Łódzkiego rozpocznie w piątek nową edycję cyklu zajęć dla uczniów i nauczycieli. Jak zapewniają naukowcy, jego uczestnicy podczas bezpłatnych wykładów i warsztatów nie będą się nudzić i doświadczą tego, czego nie zobaczą w szkole.

Najpopularniejsze

  • 05.07.2015 PAP/Marcin Bielecki

    Piorun, który wysłał błysk gamma ku ziemi

  • Poznań/ Sławosz Uznański-Wiśniewski: komercyjne loty kosmiczne nie są mniej ważne od misji naukowych

  • Syria/ Przemoc wobec dziecka sprzed 6 tys. lat udokumentowana przez archeologów

  • Archeolodzy ustalili, kiedy mogła umrzeć inkaska „Dziewczyna z Llullaillaco”

  • Wojna w Ukrainie zmienia zachowanie dzikich zwierząt

  • Fot. Adobe Stock

    Niechirurgiczny sposób na ból kolan

  • Powstała kurtka zbierająca wodę pitną z powietrza

  • ESA: El Niño zaczyna się budzić

  • Za mało siedzenia także może szkodzić

  • Naukowcy sprawdzili, czy protony są wieczne

 Warszawa, 23.06.2026. Na zdjęciu z 10 bm. kierowniczka polskiej misji kosmicznej IGNIS dr Aleksandra Bukała przed siedzibą Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie. Aleksandra Bukała była gościem Studia PAP. PAP/Marcin Obara

IGNIS/ Kierownik polskiej misji kosmicznej: chcieliśmy wykorzystać każdą minutę na orbicie

W czwartek mija rok od startu pierwszej w historii polskiej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Kierownik misji dr Aleksandra Bukała powiedziała PAP, że głównym celem było wykorzystanie każdej minuty pobytu polskiego astronauty na orbicie, aby jak najlepiej spożytkować tę szansę dla Polski.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera