Uczelnie i instytucje

Nabór do Rady Młodych Naukowców - do 15 października

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Trwa nabór kandydatów na członków Rady Młodych Naukowców (RMN). Głównym zadaniem rady jest wspieranie młodych badaczy w Polsce. Zgłoszenia można przesyłać do 15 października.

Jak podało Ministerstwo Edukacji i Nauki, członkiem Rady Młodych Naukowców może zostać osoba, która: jest młodym naukowcem (zgodnie z definicją ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce); ma znaczące osiągnięcia naukowe (trzeba wskazać co najmniej 5 publikacji naukowych, w przypadku doktorantów - 2 publikacje); ma doświadczenie związane z działalnością społeczną i organizacyjną; cieszy się nieposzlakowaną opinią i przestrzega zasad etyki naukowej; korzysta z pełni praw publicznych; nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub przestępstwo skarbowe.

Głównym zadaniem rady jest promowanie rozwiązań i mechanizmów wspierających dokonania środowiska młodych badaczy w Polsce.

Zgłoszenie można przesyłać wyłącznie za pośrednictwem formularza aplikacyjnego - dostępnego na stronie, na adres nabordoRMN@nauka.gov.pl

Termin zgłoszeń upływa 15 października br. o godz. 23:59. Zgłoszenia przesłane lub uzupełniane po upływie wyznaczonego terminu nie będą rozpatrywane.

Wyboru członków Rady Młodych Naukowców, na podstawie przesłanych zgłoszeń, dokona Minister Edukacji i Nauki.

RMN istnieje jako organ doradczy Ministerstwa Edukacji i Nauki od 2010 r. Zadaniem rady jest wspieranie resortu nauki w działaniach służących rozwojowi kariery młodych badaczy i osób rozpoczynających karierę naukową. Jest to organ, którego istnienie zostało zagwarantowane ustawowo, dzięki czemu rada stała się istotnym elementem systemu naukowego.(PAP)

bar/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Sejmowe komisje za ratyfikacją porozumienia w sprawie programu wymiany uniwersyteckiej

  • 25.03.2021. Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza w Rzeszowie. PAP/Darek Delmanowicz

    Rzeszów/ Politechnika Rzeszowska i Collins Aerospace podpisały umowę, będą wspólnie kształcić studentów

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera