Uczelnie i instytucje

Poznań/ W piątek otwarcie pierwszego w mieście przedszkola uniwersyteckiego

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Pierwsze w mieście uniwersyteckie przedszkole zostanie otwarte w piątkowe przedpołudnie w Poznaniu. Do niepublicznej placówki prowadzonej przez Poznański Park Naukowo-Technologiczny (PPNT) Fundacji UAM może uczęszczać łącznie 50 dzieci.

Rzeczniczka prasowa PPNT Jagoda Haloszka poinformowała, że Niepubliczne Przedszkole Uniwersyteckie powstało w Domu Studenckim Meteor na terenie należącego do Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza kampusu Morasko. Obiekt ma dwie sale dydaktyczne i jedną do zajęć ruchowych. "W placówce znajduje się również ogródek edukacyjny z posadzonymi poziomkami, porzeczkami i miejscem na sezonowe warzywa, a także plac zabaw" – opisała.

"Placówka prowadzona przez Poznański Park Naukowo-Technologiczny wyróżnia się autorską koncepcją edukacyjną stworzoną we współpracy z Instytutem Małego Dziecka im. Astrid Lindgren. Przedszkole jest skierowane w pierwszej kolejności dla społeczności UAM" – zaznaczyła w komunikacie, dodając jednocześnie, że nabór do przedszkola jest realizowany w trybie ciągłym, z dostępem dla wszystkim zainteresowanych. Dotąd do placówki zapisano około 20 dzieci.

Według zapowiedzi PPNT prowadzone w przedszkolu zajęcia dla dzieci będą kładły nacisk m.in. na wszechstronny rozwój i naukę języków obcych.

Cytowany w komunikacie prorektor ds. kadry i rozwoju UAM prof. Tadeusz Wallas wyraził przekonanie, że przedszkole będzie nie tylko miejscem edukacji i zabawy dla najmłodszych, ale także "istotnym elementem społeczności kampusowej".

"Dzieci będą miały szansę odkrywać otaczający ich świat w inspirującym i bezpiecznym otoczeniu, a jednocześnie przyczynią się do tworzenia jeszcze bardziej żywego i dynamicznego miejsca dla wszystkich" – ocenił. (PAP)

Autor: Szymon Kiepel

szk/ joz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera