Stypendia Pomostowe na I rok studiów dla zdolnych z małych miejscowości

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Ponad 500 stypendiów wartych 7 tysięcy złotych rocznie może otrzymać 500 zdolnych, niezamożnych maturzystów z małych miejscowości. Do 16 sierpnia trwa rekrutacja do programu Stypendiów Pomostowych.

Wnioski on-line mogą składać osoby, które podejmują studia stacjonarne na pierwszym roku. Formularze znajdują się tutaj.

O stypendia mogą ubiegać się osoby pochodzące z niezamożnych rodzin, które ukończyły liceum, technikum lub szkołę branżową II stopnia w 2022, uzyskując minimum 100 punktów na maturze, i zostaną przyjęte w roku akademickim 2022/2023 na I rok studiów stacjonarnych w polskich publicznych uczelniach akademickich. Wsparcie kierowane jest do osób mieszkających na wsi lub w mieście do 20 tys. mieszkańców, w niezamożnej rodzinie, gdzie dochód na osobę nie przekracza 2 107 zł brutto.

Ponadto osoba ubiegająca się o stypendium musi spełniać jeden z następujących warunków:

- pochodzić z rodziny byłego pracownika PGR,

- być uczestnikiem finałowego etapu olimpiad przedmiotowych w szkole ponadgimnazjalnej,

- być członkiem rodziny wielodzietnej lub wychowankiem rodziny zastępczej bądź państwowego domu dziecka,

- posiadać rekomendację lokalnej organizacji pozarządowej.

Stypendia wypłacane będą w ratach przez 10 miesięcy roku akademickiego. Wsparcie młodzieży akademickiej przewidziano również podczas dalszej edukacji. Stypendyści, którzy osiągają dobre wyniki w nauce, mogą korzystać ze stypendiów na II, III i IV rok studiów, stypendiów językowych, stypendiów na wyjazd na zagraniczną uczelnię, stypendiów doktoranckich, a także warsztatów i szkoleń rozwijających kompetencje przydatne w późniejszej karierze zawodowej.

Dotychczas, w ramach programu, przyznano ponad 26 tysięcy różnego rodzaju stypendiów, w tym ponad 18 tysięcy na pierwszy rok studiów. Na realizację jego dwudziestu edycji Partnerzy przeznaczyli ponad 131 milionów zł.

Programem zarządza Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości we współpracy z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności, Narodowym Bankiem Polskim, Fundacją Wspomagania Wsi, Fundacją BNP Paribas, Koalicją lokalnych organizacji pozarządowych przy wsparciu organizacyjnym Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Stypendia Pomostowe można obserwować na Facebooku.

PAP - Nauka w Polsce

kol/ ekr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Raport: w akademikach w Polsce brakuje 400 tys. miejsc noclegowych

  • 10.04.2025. Ćwiczenia reagowania kryzysowego Kryzys 25 w Centrum Symulacji Medycznej, Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, 10 bm. Wydarzenie jest organizowane przez Akademię Wojsk Lądowych. Scenariusz zakładał akcję ratunkową, po pożarze. Celem ćwiczeń jest koordynacja służb, rozwinięcie zdolności organizacyjnej, analiza sprawności działania, praktyczne nauczanie studentów ratownictwa medycznego i wydziału lekarskiego poprzez symulowane działania ratunkowe. PAP/Maciej Kulczyński

    Wrocław/ Studenci AWL z innymi służbami ćwiczyli akcje ewakuacyjne

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera