Reprezentantem Polski w europejskiej sieci akredytującej programy kształcenia na uczelniach technicznych został prof. Jacek Kucharski z Politechniki Łódzkiej - informuje uczelnia. Zastąpi on kończącego kadencję w prof. Bohdana Macukowa z Politechniki Warszawskiej.
Przedstawiciele 15 europejskich komisji akredytacyjnych uprawnionych do nadawania certyfikatu jakości EUR-ACE Label wybrali prof. Jacka Kucharskiego z Politechniki Łódzkiej jako przedstawiciela KAUT (Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych) w Label Committee (LC) European Network for Engineering Education (ENAEE - Europejskiej Sieci Akredytacji Kształcenia Inżynierskiego).
Jak informuje rzecznik Politechniki łódzkiej, LC skupia grono ekspertów z Europy, których zadaniem jest autoryzowanie krajowych komisji akredytacyjnych, a tym samym umożliwianie im nadawania europejskiego certyfikatu potwierdzającego wysoki poziom akredytowanych programów kształcenia, a także ich zgodność z przyjętymi w Europie normami i zasadami edukacji inżynierskiej.
Prof. Jacek Kucharski, wybrany jednomyślnie przez Radę Administracyjną ENAEE, będzie on reprezentował polskie uczelnie techniczne w sieci akredytacyjnej przez trzy lata - od stycznia 2023 roku.
Profesor jet dziekanem Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ. Do 2020 roku pełnił funkcję pełnomocnika rektora PŁ ds. jakości kształcenia oraz przewodniczącego Uczelnianej Komisji Jakości Kształcenia. Przewodniczył także Radzie Kierunków Studiów Informatyka i Computer Science.
W kadencji 2016-2020 był członkiem Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych, a obecnie jest członkiem Polskiej Komisji Akredytacyjnej (2020-2023) w Zespole Nauk Inżynieryjno-Technicznych.
PAP - Nauka w Polsce
kol
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.