Centralne Biuro Antykorupcyjne w ramach współpracy z Wojskową Akademią Techniczną przeprowadziło szkolenie antykorupcyjne dla studentów ostatniego roku uczelni - poinformował na stronie internetowej wydział komunikacji społecznej CBA.
Seminarium szkoleniowe dla studentów V roku Wojskowej Akademii Technicznej było pierwszym z cyklu spotkań zainicjowanych po podpisaniu listu intencyjnego pomiędzy CBA oraz WAT pod koniec kwietnia.
W kontekście zadań czekających przyszłych absolwentów uczelni tematem prelekcji CBA i prezentacji multimedialnej, które przeprowadzono w tym tygodniu były formy i metody zapobiegania korupcji - podał wydział.
"W spotkaniu uczestniczyło ponad 400 studentów. Seminarium zostało podzielone na dwie części - w pierwszej prowadzący przekazał wiedzę teoretyczną dotyczącą zjawiska korupcji, natomiast w drugiej części spotkania wywiązała się otwarta i merytoryczna dyskusja" - wynika z informacji CBA.
Wydział wskazał, że jednym z celów spotkania ze studentami było zwiększenie świadomości zagrożeń i wskazanie sposobów zapobiegania korupcji a także przekazanie niezbędnej wiedzy, jak postępować w przypadku zachowań o znamionach korupcji.
Listu intencyjny o współpracy podpisali 29 kwietnia szef CBA Andrzej Stróżny i komendant WAT rektor płk prof. Przemysław Wachulak.
Strony zadeklarowały w liście współpracę w zakresie działalności o charakterze informacyjno-edukacyjnym, "której celem będzie rozwijanie i wzmacnianie postaw etycznych i obywatelskich wśród przyszłych absolwentów".
Zakres rozpoczętej szkoleniem współpracy WAT i CBA ma obejmować organizację szkoleń, które mają służyć podniesieniu świadomości na temat zjawiska korupcji, kształtowaniu właściwych wzorców zachowań oraz również rozwojowi zawodowemu i wzmacnianiu kompetencji przyszłych absolwentów wojskowej uczelni.(PAP)
Autor: Aleksander Główczewski
ago/ mhr/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.