Ministerstwo Edukacji i Nauki

29.05.2022
PL EN
24.01.2022 aktualizacja 24.01.2022

Opole/ Od poniedziałku Politechnika Opolska przechodzi na zdalne nauczanie

06.05.2016  PAP/Sławomir Mielnik 06.05.2016 PAP/Sławomir Mielnik

Ze względu na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem, od poniedziałku zajęcia ze studentami na Politechnice Opolskiej będą prowadzone w trybie zdalnym - poinformowała w niedzielę Anna Kułynycz z biura prasowego uczelni.

Według komunikatu Politechniki Opolskiej, decyzję o wprowadzeniu na uczelni nauczania zdalnego podjął rektor PO. Powodem była rosnąca liczba zakażeń koronawirusem. Zdalne nauczanie na Politechnice Opolskiej będzie obowiązywało od najbliższego poniedziałku, tj. 24 stycznia do 20 lutego, czyli przerwy międzysemestralnej.

"W szczególnie uzasadnionych przypadkach, jeżeli forma lub specyfika danych zajęć lub zaliczeń, egzaminów kończących zajęcia, egzaminów dyplomowych nie pozwala na ich realizację z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (w tym jeżeli zaliczenie lub egzamin kończący zajęcia obejmuje weryfikację uzyskanych umiejętności praktycznych) mogą odbywać się stacjonarnie. Decyzję w tej sprawie podejmuje dziekan lub upoważniony prodziekan, w porozumieniu z dziekanem danego Wydziału" - wyjaśnia dr Anida Stanik-Besler, prorektor ds. kształcenia i dydaktyki PO.

Zajęcia w semestrze letnim planowane są w formie hybrydowej, czyli wykłady w wersji online, zaś pozostałe zajęcia w murach uczelni. Uczelnia zastrzega jednak, że ostateczne decyzje w tej sprawie będą zależały od sytuacji epidemicznej w kraju i regionie. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ pad/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022