Nauka da się lubić - wykłady on line dla dzieci i młodzieży na Uniwersytecie Dzieci

materiały prasowe
materiały prasowe

Wykładem o inżynierii komórkowej i tkankowej w środę 19 stycznia rozpoczną się darmowe spotkania naukowe dla dzieci i młodzieży, organizowane przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Wykłady odbywać się będą cyklicznie, raz w miesiącu - do maja.

Jak poinformowała Weronika Żądło z Fundacji Uniwersytet Dzieci, „wykłady odbędą się online i będą okazją do spotkań z wybitnymi naukowcami i specjalistami, którzy nie tylko zainspirują uczestników do pogłębiania wiedzy, ale także odpowiedzą na ich pytania”. Wydarzenia organizowane od stycznia do maja 2022 mają być otwarte dla wszystkich zainteresowanych nauką.

Pierwszy wykład - dla nastolatków, zaplanowany na środę 19 stycznia 2022 r., pod tytułem "Jak stworzyć ludzką skórę, która żyje?", wygłosi prof. dr hab. Justyna Drukała, która przybliży uczestnikom świat inżynierii komórkowej i tkankowej.

Kolejne wykłady, dla dzieci w wieku 6-7 lat - zaplanowano 16 lutego, dla dzieci w wieku 8-9 lat - 16 marca; dla nastolatków - 9 kwietnia, oraz dla dzieci w wieku 10-11 lat - 18 maja.

Wszystkie wydarzenia odbędą się na platformie Clickmeeting oraz będą transmitowane na Facebooku Uniwersytet Dzieci, gdzie nagrania pozostaną - tak, aby można je było obejrzeć w dowolnym momencie.

Główną misją Fundacji Uniwersytet Dzieci jest pozytywna zmiana edukacji. „Rozbudzamy dziecięcą ciekawość i upowszechniamy nowoczesne metody nauczania. Świadomi, że świat dzieciom pokazują przede wszystkim dorośli, wspieramy również ich rozwój, aby mogli jak najlepiej zrozumieć najmłodszych” - podkreśliła Weronika Żądło.

Strona wydarzeń: Uniwersytet Dzieci w sobotę - Wykłady otwarte dla dzieci i młodzieży; formularz zapisów na webinar (- wykład dla młodzieży: Jak stworzyć ludzką skórę, która żyje?); Facebook

amk/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    We Wrocławiu powstanie Centrum Odkryć Medycznych

  • Fot: PAP/Stach Leszczyński

    Sebastian Szklarek: popularyzacja nauki jest ważna wobec ekspozycji na fake newsy

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera