Uniwersytet Dzieci wręczył nagrody najlepszym wykładowcom

Źródło: Fundacja Uniwersytet Dzieci
Źródło: Fundacja Uniwersytet Dzieci

Uniwersytet Dzieci wyróżnił najlepszych wykładowców, autorów lekcji, filantropów i wolontariuszy za pracę na rzecz dzieci i edukacji. Uroczysta gala odbyła się w środę w Warszawie.

Wyróżnienia otrzymali naukowcy, badacze i wykładowcy z całej Polski, którzy prowadzili w roku akademickim 2023/2024 seminaria, warsztaty lub wykłady na Uniwersytecie Dzieci.

Laureaci nagród zostali docenieni m.in. za profesjonalizm, wiedzę i ciekawe eksperymenty. Dzieci, które wypełniały ankiety i oceniały wykładowców, zwróciły uwagę na ich umiejętność opowiadania historii zachęcających do krytycznego myślenia.

Zgodnie z opisem przekazanym w informacji prasowej, nagrodzeni wykładowcy charakteryzują się ponadprzeciętną komunikatywnością i zaangażowaniem we współpracę. Mają też talent do łączenia doświadczenia przekazywania wiedzy z jednoczesnym korzystaniem z interaktywnych narzędzi.

Nagrody zostały przyznane także przedstawicielom biznesu – firmom: IG Group, UBS, BLIK, a także wolontariuszom.

Pełna lista nagrodzonych osób: dr Sara Wawrzyniak, dr hab. Małgorzata Żytko, dr Magdalena Przysiężna-Pizarska, dr Aleksandra Hecel-Czaplicka, dr Katarzyna Graja, Wojciech Żebrowski, Patrycja Pisarczyk, dr hab. Anna Michalik, mgr inż. Remigiusz Nowacki, dr hab. Robert Popek, Paula Michalik, Aleksandra Leboda, Anna Bojko, Magdalena Szwarc, Anna Gurba, dr Joanna Stojer-Polańska, Katarzyna Wnęk-Joniec.

Fundacja Uniwersytet Dzieci działa pod patronatem wielu uczelni, m.in. Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest laureatką nagrody Popularyzator Nauki 2023, przyznawanej przez serwis Nauka w Polsce, który jest wydawany przez Fundację Polskiej Agencji Prasowej.

Przez lata Uniwersytet Dzieci nawiązał współpracę z akademikami w całej Polsce. "Z serdecznością i ciekawością podejmują się współpracy z nami, ale też ze strachem: czy sobie poradzę. Jednak idea, wdzięczność dzieci i poczucie, że ta praca ma sens, są bardzo motywujące dla naukowców" - powiedziała dyrektor programowa Uniwersytetu Dzieci Monika Zwierko-Odachowska we wcześniejszej rozmowie z serwisem Nauka w Polsce.

Gala rozdania Nagród Fundacji Uniwersytet Dzieci odbyła się pod patronatem portalu Nauka w Polsce.(PAP)

Nauka w Polsce, Urszula Kaczorowska

uka/ bar/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. materiały prasowe

    Polka zdobywczynią nagrody dla europejskich wynalazców i nagrody publiczności

  • Fot. Adobe Stock

    Dwa wynalazki z UG docenione w konkursie Eureka! DGP

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera