Ministerstwo Edukacji i Nauki

27.05.2022
PL EN
13.12.2021 aktualizacja 13.12.2021

Bielska Akademia Techniczno-Humanistyczna przechodzi na tryb zdalny

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Bielska Akademia Techniczno-Humanistyczna, największa publiczna uczelnia na Podbeskidziu, od poniedziałku zawiesza stacjonarne zajęcia dydaktyczne. Do 9 stycznia 2022 r. będą one prowadzone w trybie zdalnym - zadecydował rektor uczelni prof. Jacek Nowakowski.

"Ze względu na dynamicznie rozwijającą się sytuację epidemiczną i pojawiające się przypadki zachorowań na wirusa SARS-CoV-2 wśród społeczności akademickiej ATH, zawieszone zostają na okres od 13 grudnia do 9 stycznia 2022 r. zajęcia dydaktyczne zaplanowane do przeprowadzenia stacjonarnie w siedzibie uczelni" – głosi zarządzenie rektora ATH, prof. Jacka Nowakowskiego.

Zajęcia dydaktyczne będą odbywały się w trybie w pełni zdalnym, "z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość". "Wyjątek stanowią zajęcia praktyczne na wydziale nauk o zdrowiu, które ze względu na swoją specyfikę nie mogą być zrealizowane zdalnie" – zaznaczył rektor.

Od 13 grudnia do dnia 9 stycznia zawieszone zostały także zajęcia uniwersytetu trzeciego wieku.

Akademia Techniczno-Humanistyczna powstała w 2001 r. na bazie istniejącej od 1969 r. filii Politechniki Łódzkiej. Jest największą publiczną uczelnią w rejonie Bielska-Białej. Kształci się w niej kilka tysięcy studentów.(PAP)

Autor: Marek Szafrański

szf/ ozk/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022