Nauka dla Społeczeństwa

19.08.2022
PL EN
08.11.2021 aktualizacja 08.11.2021

Sukces Politechniki Łódzkiej na zawodach robotów w Tallinie

Fot. materiały prasowe Politechnika Łódzka Fot. materiały prasowe Politechnika Łódzka

Zespół Politechniki Łódzkiej zdobył dwa pierwsze miejsce w jednej z kategorii odbywających się w Estonii zawodów robotów Robotex International Tallinn 2021 - poinformowała rzeczniczka prasowa PŁ dr inż. Ewa Chojnacka.

Rzeczniczka podała, że do Tallina pojechał zespół PŁ o nazwie SKaNeR w składzie Małgorzata Rogowska, Paweł Rogowski i Tomasz Smaż.

"Nasi reprezentanci wzięli udział w kategoriach Line Following oraz Line Following Enhanced. Konkurencje polegają na jak najszybszym pokonaniu przez robota wyznaczonej trasy. W wersji Enhanced dodatkowo należało pokonać napotkane na trasie przeszkody takie jak wzgórze, pochylnia, skrzyżowania, rozwidlenie dróg, cegła oraz przejazd przez strefę z odcinkowym pomiarem prędkości" – relacjonował opiekun studentów prof. PŁ, dr hab. inż. Grzegorz Granosik.

W kategorii Line Following Enhanced wzięło udział 35 robotów. Zespół PŁ wprowadził do finałów dwa roboty - „Ugryź” i „Sherlock” zajęły też dwa najwyższe stopnie podium przejeżdżając tor najszybciej z czasami 32 i 34 sekundy - przekazała Chojnacka.

W zawodach wzięły udział drużyny z ponad 20 krajów z całego świata. Roboty i ich konstruktorzy konkurowali w 12 kategoriach. (PAP)

Autor: Hubert Bekrycht

hub/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022