Heweliusze Nauki: to wielka frajda móc inspirować młodą widownię

Fot. PAP/ Paweł Wernicki 28.02.2020
Fot. PAP/ Paweł Wernicki 28.02.2020

W popularyzacji nauki wielką frajdę sprawia mi przede wszystkim inspirowanie młodej widowni - powiedział Nauce w Polsce Tomasz Ruszkowski. Zespół Heweliusze Nauki, w którego skład wchodzi Ruszkowski, otrzymał tytuł Popularyzatora Nauki 2019 w kategorii Zespół.

Heweliusze Nauki (Tomasz Ruszkowski, Paweł Jaskólski i Mikołaj Karpiński) występują na uniwersytetach dziecięcych, prowadzą zajęcia dodatkowe w szkołach, prezentują swoje pokazy na różnych festiwalach nauki. Heweliuszom Niestraszne są żadne tematy ani dziedziny: wykłady o roślinach, pokazy o powietrzu, ogniu czy dźwięku, warsztaty archeologiczne czy wątki inspirowane literaturą.

Jak powiedział Nauce w Polsce Tomasz Ruszkowski, popularyzacja nauki dla niego jest pracą, która sprawia mu ogromną frajdę. Szczególnie cieszy go inspirowanie młodych odbiorców. Przyznał, że w czasie wykładów i warsztatów widownia zadaje czasami tak trudne pytania, na które nie ma łatwej odpowiedzi lub Heweliusze jej nie znają.

"Nas to cieszy. Jeżeli widownia zadała jakieś trudne pytania, to znaczy, że nas przed chwilą słuchała, to znaczy, że to, co my powiedzieliśmy, ich zainteresowało" - powiedział Ruszkowski.

PAP - Nauka w Polsce, Szymon Zdziebłowski

szz/ zan/

Galeria (1 zdjęcie)

  • Fot. PAP/ Paweł Wernicki 28.02.2020
    1/1
    Fot. PAP/ Paweł Wernicki 28.02.2020

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  •  12.1972. Profesor Wilhelmina Iwanowska - polska astronom i radioastronom - w Obserwatorium Astronomicznym Uniwersyteru Mikołaja Kopernika (UMK) w Piwnicach pod Toruniem. Nz. profesor Iwanowska przy teleskopie Schmidta-Cassegraina w Obserwatorium Astronomicznym UMK w Piwnicach. PAP/Jan Morek

    Prof. Wilhelmina Iwanowska - pionierka, astronomka, patronka roku 2025 w Toruniu

  • Fot. Adobe Stock

    Kraków/ Zmarł ceniony archeolog i prehistoryk prof. Janusz Krzysztof Kozłowski

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera