Konkurs dla popularyzatorów POP Science

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Popularyzatorzy nauki z całej Polski mogą do 25 listopada zgłaszać się do konkursu POP Science. Nagrody zostaną przyznane w pięciu kategoriach podczas 4. Śląskiego Festiwalu Nauki, który odbędzie się w styczniu 2020 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Formularz konkursowy pozwala na zgłoszenie siebie lub wskazanie kandydata w pięciu kategoriach. Pierwsze trzy to: wideoblog, blog lub strona internetowa, audycja radiowa lub podcast. Czwartą i piątą kategorię określono hasłem "myśl globalnie, działaj lokalnie". Jest ona przeznaczona dla naukowców i wykładowców akademickich działających na terenie województwa śląskiego lub dla mieszkańców województwa śląskiego, którzy nie są badaczami i pracownikami naukowymi.

W rywalizacji mogą wziąć udział nie tylko uczestnicy Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice, ale także autorzy lub stali goście audycji radiowych, pasjonaci nauki występujący w szkołach albo zamieszczający popularnonaukowe materiały w globalnych serwisach video. Konkurs POP Science obejmie różnorodne formy i kanały popularyzacji nauki w skali całego kraju, ale ma być także szansą na wyróżnienie pracy popularyzatorów działających w regionie.

POP Science to nowa propozycja w festiwalowym portfolio wydarzeń obejmującym pokazy, warsztaty i wykłady. Pracę popularyzatorów ocenią m.in. przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego. Kandydatury można przesyłać do 25 listopada 2019 roku za pośrednictwem formularza na stronie www.slaskifestiwalnauki.pl w zakładce „Nabór do POP Science”.

PAP - Nauka w Polsce

kol/ ekr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Warszawa, 08.07.2025. Wydarzenie #HaloKosmos w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, 9 bm. na którym nastąpiło połączenie na żywo z przebywającym na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej polskim astronautą Sławoszem Uznańskim-Wiśniewskim. PAP/Albert Zawada

    Cztery spotkania dzieci i młodzieży z astronautą na ISS

  • Łódź, 02.07.2025. Przebywający na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej polski astronauta Sławosz Uznański-Wiśniewski (na ekranie) podczas połączenia wideo na żywo w EC1 w Łodzi, 2 bm. Podczas trwającego ok. 20 minut połączenia Sławosz Uznański-Wiśniewski wykonywał eksperymenty w stanie nieważkości oraz odpowiadał na pytania zadawane przez młodzież. (jm) PAP/Marian Zubrzycki

    Łódź/ Sławosz Uznański-Wiśniewski poprowadził lekcję fizyki z kosmosu

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera