17.01.2021
PL EN
29.10.2019 aktualizacja 30.10.2019

Rusza DaftAcademy - cykl kursów dla studentów i absolwentów stołecznych uczelni

źródło: DaftAcademy źródło: DaftAcademy

Projektowanie własnej gry, tworzenie aplikacji mobilnych czy stron internetowych – rusza cykl praktycznych, bezpłatnych kursów specjalistycznych dla studentów i absolwentów warszawskich uczelni.

DaftAcademy to cykl praktycznych kursów technicznych, organizowany od 4 lat przez grupę Daftcode we współpracy z ośrodkami akademickimi z Warszawy. Połączenie podstaw akademickich i praktyki ma pomóc studentom w zdobyciu umiejętności potrzebnych w startupach technologicznych i życiu zawodowym.

W ramach tych kursów na studentów i świeżo upieczonych absolwentów od listopada - czekają nieodpłatne kursy z programowania (Python), tworzenia stron internetowych (Front-end), projektowania produktów cyfrowych (UX/UI), tworzenia aplikacji mobilnych (iOS, Android), czy własnej gry od podstaw (GameDev).

Wszystkie kursy w ramach bieżącej edycji DaftAcademy składają się z 4-8 spotkań i są prowadzone na poziomie podstawowym przez specjalistów z Daftcode i spółek powiązanych: DaftMobile, EL Passion i Straal. Mogą na nie aplikować studenci oraz absolwenci z maksymalnie dwuletnim stażem pracy, a także osoby niezwiązane z branżą, które chcą rozwijać swoją karierę jako programiści lub projektanci. Zapisy na wszystkie kursy już trwają. Zakończą się 6 lub 11 listopada, w zależności od ścieżki tematycznej.

Zapisy odbywają się poprzez stronę https://daftacademy.pl/

Zajęcia będą odbywać się na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych oraz Wydziale Elektroniki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, a także na Uniwersytecie SWPS. Poprowadzą je eksperci pracujący w polskich startupach.

Od momentu powstania projektu, kursy ukończyło już 2200 studentów i absolwentów - poinformowali organizatorzy.

Nauka w Polsce - PAP

zan/

Copyright © Fundacja PAP 2021