01.12.2020
PL EN
03.10.2019 aktualizacja 04.10.2019

Uniwersytet Zielonogórski otrzymał prawie 10 mln zł dofinansowania z NCBR

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Uniwersytet Zielonogórski otrzymał niemal 10 mln zł dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na nowoczesne nauczanie i współpracę z przedsiębiorcami – poinformowała rzeczniczka uczelni Ewa Sapeńko.

Projekt pt. „Nowoczesne nauczanie oraz praktyczna współpraca z przedsiębiorcami - program rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego” jest realizowany na uczelni od września tego roku. Jego zakończenie zaplanowano na koniec stycznia 2023 r. Dofinansowanie pochodzi z programu operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

„Celem przedsięwzięcia jest podniesienie kompetencji naszych studentów, odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa oraz wsparcie zmian organizacyjnych i podniesienie kompetencji kadr dydaktycznych uczelni poprzez realizację kompleksowego programu wsparcia” – wyjaśniła rzeczniczka.

Dodała, że w realizację projektu zaangażowane są Wydziały: Mechaniczny; Ekonomii i Zarządzania; Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska oraz Collegium Medicum (do 30 września br. Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu), a także pion prorektora ds. rozwoju i współpracy z gospodarką.

„Projekt jest efektem sukcesywnego działania władz uczelni (...) Do udziału w tym przedsięwzięciu będą zapraszani przedsiębiorcy, by prowadzili zajęcia ze studentami. Z drugiej strony, studenci będą odbywać praktyki w firmach” – powiedział prorektor UZ ds. rozwoju i współpracy z gospodarką prof. Andrzej Pieczyński.

W ramach projektu zielonogórska uczelnia zamierza również zapraszać do prowadzenia zajęć naukowców z zagranicy.

Działaniami wskazanymi w projekcie zostanie objętych 617 studentów, którzy zdobędą kompetencje zawodowe, informatyczne, analityczne, komunikacyjne oraz 185 pracowników kadry dydaktycznej uczelni, którzy dzięki szkoleniom nabędą m.in. umiejętności związane z posługiwaniem się profesjonalnymi bazami danych i ich wykorzystania w procesie kształcenia.

Ponadto cześć środków przyznanych uczelni w ramach tego grantu zostanie zainwestowana w modernizację jej zaplecza informatycznego. 

PAP - Nauka w Polsce, Marcin Rynkiewicz

mmd/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2020