Pierwszy Polak w programie badawczym LAPA Princeton University

Prof. Tomasz Koncewicz z Uniwersytetu Gdańskiego weźmie udział w programie badawczym Princeton University – The Program in Law and Public Affairs (LAPA) w roku akademickim 2017-2018. Jest pierwszym Polakiem i drugim naukowcem z Europy Środkowo-Wschodniej, który otrzymał zaproszenie do programu.

Każdego roku jedna z najlepszych uczelni na świecie - Princeton University w Stanach Zjednoczonych - wybiera uczonych o międzynarodowej renomie, zapraszając ich do prowadzenia badań oraz udziału w The Program in Law and Public Affairs (LAPA). Jest to jeden z najbardziej prestiżowych i renomowanych interdyscyplinarnych programów badawczych tego typu zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i na świecie.

Prof. Tomasz Tadeusz Koncewicz - kierownik Katedry Prawa Europejskiego i Komparatystyki Prawniczej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, jest pierwszym Polakiem i drugim naukowcem z Europy Środkowo-Wschodniej, który otrzymał zaproszenie do LAPA.

Informację, że wśród sześciu 2017-2018 LAPA Research Fellows znalazł się prof. Tomasz Koncewicz, ogłosiły Princeton University oraz Woodrow Wilson School of Public and International Affairs. Podczas pobytu na Princeton University profesor Koncewicz będzie realizował projekt naukowy dotyczący obecnej sytuacji politycznej w Europie pt. "The Politics of Resentment, European Disintegration and Constitutional Capture: Rethinking the European overlapping consensus?”.

Więcej informacji na temat programu i jego uczestników jest dostępnych na stronie internetowej.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Gdańsk/ Wynalazek naukowców PG i GUMedu - sztuczna inteligencja wypełni dokumenty medyczne

  • 22.01.2025. Otwarcie Laboratoriów fizyki i nowoczesnych technik kryminalistycznych w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. PAP/Łukasz Gągulski

    Kraków/ Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej otworzył laboratorium kryminalistyczne

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera