Innowatorów przed 35. rokiem życia, którzy mają na swoim koncie wizjonerskie projekty technologiczne, można zgłaszać do prestiżowego, międzynarodowego konkursu „Innovators Under 35 Europe". Kandydatury innowatorów z państw Unii Europejskiej przyjmowane są do 5 marca 2017 roku.
Konkurs „Innovators Under 35 Europe” organizuje „MIT Technology Review” – najstarszy magazyn poświęcony technice, którego wydawcą jest renomowany Massachusetts Institute of Technology. Wyłaniani są w nim liderzy nowych technologii, autorzy najbardziej przełomowych projektów.
W rozpoczętej edycji konkursu "MIT Technology Review" wyróżni i zaprezentuje historie 35 najzdolniejszych innowatorów, których praca przyczynia się do rozwiązywania globalnych problemów ekonomicznych i społecznych.
Kandydować mogą osoby będące obywatelami jednego z krajów Unii Europejskiej lub od co najmniej pięciu lat będący legalnymi rezydentami jednego z krajów członkowskich. Kandydaci powinni mieć poniżej 35 lat (do końca 2017 r.) oraz posiadać innowacyjny projekt w jednej z dziedzin: telekomunikacja, biotechnologia, hardware, software, web, nanotechnologia i materiały, transport czy energetyka.
Zgłoszenia można przesyłać poprzez platformę, która będzie aktywna do 5 marca 2017 r.
Kandydatury oceni panel ekspertów oraz redakcja MIT Technology Review. 35 zwycięskich projektów zostanie oficjalnie nagrodzonych podczas gali finałowej, która odbędzie się 14 września br. w Paryżu. Poza tym, autorzy zwycięskich projektów zaproszeni zostaną do udziału w prestiżowej, corocznej konferencji EmTech France, organizowanej przez "MIT Technology Review". Konferencja umożliwia zaprezentowanie najnowszych trendów i odkryć w świecie technologii. Najbliższa jej edycja odbędzie się 10 i 11 października w Tuluzie we Francji i zgromadzi najważniejszych przedsiębiorców i naukowców z całego świata.
35 zwycięzców dołączy również do międzynarodowej społeczności Innovators under 35 zrzeszającej ponad 250 europejskich innowatorów - zwycięzców poprzednich edycji, wybranych spośród 4 tys. kandydatów.
Wśród dotychczasowych laureatów konkursu znajdują się m.in. Konstantin Novoselov (laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki), Max Levchin (założyciel firmy PayPal), David Karp (założyciel Tumblr), Sergey Brin (założyciel Google) czy Linus Torvalds (założyciel Linux).
PAP - Nauka w Polsce
ekr/ agt/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.