03.08.2020
PL EN
27.06.2016 aktualizacja 27.06.2016

Rozstrzygnięto trzecią edycję programu stypendialnego Grupy Azoty SA

Dwoje studentów Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej (PK) zostało laureatami trzeciej edycji programu stypendialnego Grupy Azoty SA. Nagrody wręczono w poniedziałek w Sali Senackiej PK.

Laureatami zostali inż. Olga Długosz i inż. Marcin Stępień, studenci II stopnia studiów na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej PK. Nagrodzeni otrzymają po 1000 zł stypendium miesięcznie, gwarancję zatrudnienia w Grupie Azoty oraz możliwość uczestniczenia w projektach opartych na współpracy środowiska nauki z przemysłem.

Konkurs stypendialny jest elementem szerszego porozumienia o współpracy pomiędzy Grupą Azoty a krakowską uczelnią zawartego w 2010 r. Jest skierowany do studentów, którzy osiągają sukcesy w dziedzinach związanych z profilem działalności firmy: inżynierii chemicznej, technologii chemicznej lub chemii. Współpraca naukowo-badawcza uczelni i Azotów obejmuje także m.in.: programy praktyk oraz stażów studenckich i doktoranckich, realizację prac inżynierskich i magisterskich, udział specjalistów przemysłowych w kształceniu studentów i organizację na PK seminarium "Technologia Źródłem Biznesu".

"Współpraca Politechniki z Grupą Azoty to modelowy przykład, jak nauka i gospodarka mogą wspólnie rozwiązywać ważne problemy technologiczne i czerpać ze swojego potencjału" - podkreśla rektor PK prof. Kazimierz Furtak. - "Inicjatywa stypendialna Grupy Azoty ma dla naszych studentów motywacyjny wymiar, jest sygnałem, że warto inwestować w swój rozwój, w wiedzę i umiejętności, bo najlepsi zostaną dostrzeżeni i nagrodzeni" - dodał.

Jak zaznaczył podczas wręczenia nagród wiceprezes Grupy Azoty, Witold Szczypiński, firma stawia na młode, dobrze wykształcone kadry, zwłaszcza w obliczu "istotnej zmiany pokoleniowej" w jej szeregach. Dodał, że współpraca z PK nie rozwija się tylko na polu kształcenia kadr inżynierskich, ale też wspólnych prac badawczych. "Mamy nadzieję, że sukcesywnie będziemy zbierać owoce wspólnych działań" - stwierdził. (PAP)

szz/ zan/

Copyright © Fundacja PAP 2020