Druga edycja "Zadziwiających technologii" już w sobotnią Noc Muzeów

Noc Muzeów w postindustrialnych wnętrzach Mińskiej 65 w Warszawie. Fot. PAP/Radek Pietruszka 16.05.2015.
Noc Muzeów w postindustrialnych wnętrzach Mińskiej 65 w Warszawie. Fot. PAP/Radek Pietruszka 16.05.2015.

Już w sobotę odbędzie się druga edycja wystawy "Zadziwiające technologie" organizowanej przez Polską Agencję Prasową. Podczas wydarzenia na Mińskiej 65 w ramach Nocy Muzeów będzie można dowiedzieć się naukowych ciekawostek oraz wesprzeć dziennikarza PAP.

\"Bardzo fajna impreza, prosimy o powtórzenie za rok\" - komentowali na facebookowym profilu Mińskiej 65 uczestnicy pierwszej edycji \"Zadziwiających technologii\". Ich prośba spełni się już w sobotę podczas drugiej edycji wystawy organizowanej przez Polską Agencję Prasową w ramach Nocy Muzeów. Podczas niej polscy naukowcy promować będą polską naukę i rodzime wynalazki. Nie tylko opowiedzą, ale i zaprezentują, jak działają drukarki 3D, drony czy łaziki. W programie m.in. pokazy, wystawy, warsztaty, atrakcje dla dzieci, a wszystko dotyczące polskiej nauki.

Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem: ttps://www.facebook.com/events/941854732572491/

Podczas wydarzenia zorganizowana zostanie zbiórka pieniędzy na pomoc dla dziennikarza PAP Mariusza Wachowicza, który kilka miesięcy temu miał wypadek, zapadł w śpiączkę, a obecnie wymaga intensywnej i kosztownej rehabilitacji. Będzie to okazja, żeby na specjalnym stoisku spróbować jedzenia z bloga Mariusza, bowiem jest on nie tylko agencyjnym reporterem, ale również doktorem ogrodnictwa, varsavianistą, utalentowanym kucharzem, a także kulinarnym blogerem. Zachęcający do wsparcia kolegi dziennikarze zdradzą kilka tajników swojej pracy. O oprawę muzyczną zadbają nie tylko koledzy Mariusza z PAP, czyli Zaawansowany Zespół Niespokojnych Nóg, ale i znany z koncertu w Fugazi Black Dog.

Więcej informacji na temat pomocy dla Mariusza znajduje się pod adresem: https://www.facebook.com/events/975874692532349/

Wystawa \"Zadziwiające technologie\" została objęta Honorowym Patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Mecenat muzyczny objęło Antyradio. Patronami medialnymi wystawy są: CoolHunters Polska, Crazy Nauka, Dziennik Internautów, Gdzieco.pl, Going., Okno na Warszawę, Via City Map, Warszawa w Pigułce, waw4free - w Warszawie za darmo! Partnerem - Fundacja Instytut Mikromakro.

Wystawa \"Zadziwiające technologie edycja 2\" odbędzie się w ramach Nocy Muzeów 2016 w Drukarni PAP (Mińska 65) 14 maja w godz. 18-1.

PAP - Nauka w Polsce

pau/ jbr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Katowice, 14.11.2024. Minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. PAP/Jarek Praszkiewicz

    Pełczyńska-Nałęcz: kolejna „Ścieżka SMART” będzie oceniana dwa razy szybciej

  • Wizualizacja projektu. Fot. materiały prasowe

    Badacze Politechniki Wrocławskiej opracowali wynalazek do budowy cegieł na Księżycu

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera