Łódź/ Prof. Sławomir Wiak nowym rektorem Politechniki Łódzkiej

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Prof. Sławomir Wiak został w środę wybrany nowym rektorem Politechniki Łódzkiej. Od 1 września 2016 r. zastąpi na tym stanowisku prof. Stanisława Bieleckiego - poinformowała PAP rzeczniczka uczelni dr inż. Ewa Chojnacka.

Jak powiedziała rzeczniczka, prof. Wiak w głosowaniu elektorów reprezentujących wszystkie politechniczne grupy społeczne otrzymał 79 ze 116 oddanych ważnych głosów. Tym samym pokonał on jedynego kontrkandydata prof. Piotra Panetha, który otrzymał 37 głosów poparcia.

Prof. Wiak, który w obecnej kadencji pełnił funkcję prorektora PŁ ds. edukacji będzie 14. rektorem łódzkiej uczelni technicznej. Obowiązki kierowania szkołą wyższą od dotychczasowego rektora prof. Bieleckiego przejmie 1 września 2016 r. Jego kadencja potrwa do 2020 r.

"Jako rektor będę realizował wizję rozwoju Politechniki, jako cenionego w świecie i nowoczesnego ośrodka naukowego i dydaktycznego, otwartego na świat i innowacje. Zadbam o to, aby praca, talenty i osiągnięcia były jeszcze bardziej doceniane, a potencjał i dobre inicjatywy zyskały możliwość realizacji. Moim zamiarem jest podjęcie szeregu działań, które uczynią Politechnikę Łódzką liderem badań i innowacji" - mówił podczas kampanii wyborczej.

Prof. Sławomir Wiak ma 67 lat. Ukończył Wydział Elektryczny. W 1990 r. uzyskał stopień doktora habilitowanego, a w 2002 r. tytuł profesora. Od 9 lat jest dyrektorem Instytutu Mechatroniki i Systemów Informatycznych na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki. W kadencji 2008-2012 był również dziekanem tego wydziału. Jest specjalistą w dyscyplinie informatyka i elektrotechnika.

PAP - Nauka w Polsce

bap/ mhr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera