Start-upowe spotkania w Gdyni, Krakowie i Warszawie

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Konkurs na najlepszy projekt biznesowy oraz spotkania z potencjalnymi inwestorami i partnerami biznesowymi czekają na twórców polskich start-upów. Trzy spotkania z serii „TechCrunch Let’s Meet Up” odbędą się w Gdyni, Warszawie i Krakowie między 28 a 30 lipca.

Spotkania „TechCrunch Let’s Meet Up” są organizowane przez jeden z najbardziej znanych serwisów poświęconych nowym technologiom i start-upom - TechCrunch.com przy wsparciu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Odbędą się one 28 lipca w Gdyni, 29 lipca w Warszawie i 30 lipca w Krakowie.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli spotkać się z potencjalnymi inwestorami i partnerami biznesowymi oraz zaprezentować swoje innowacyjne projekty w konkursie na najlepszy projekt. W konkursowym jury zasiądzie John Biggs z TechCrunch.com oraz przedstawiciele funduszy wysokiego ryzyka realizujących wspólnie z NCBR nowatorski program BRIdge Alfa, który ma wspierać innowacyjne projekty na wczesnym etapie rozwoju. Projekty ocenią eksperci z funduszy Black Pearls Infini (w Warszawie) i Polskiego Instytutu Badań i Rozwoju (w Krakowie).

Black Pearls, Infini, StartVenture oraz Polski Instytut Badań i Rozwoju w ramach specjalnie utworzonych wehikułów inwestycyjnych, tzw. Alf wybierają najlepsze projekty, które będą mogły wejść na rynek dzięki zapewnieniu im: przejścia przez fazę proof of principle i proof of concept oraz wszystkich usług niezbędnych do przekształcenia w spin-off. Przed powołaniem spin-offu pomysłodawcy mogą otrzymać do 200 tys. zł na weryfikację pomysłu, budowę prototypu i sfinansowanie fazy proof of principle. Projekty, które pozytywnie przejdą weryfikację, otrzymają wsparcie w formie inwestycji funduszy w wysokości nawet do miliona złotych.

W ramach BRIdge Alfa finansowane są już m.in. prace nad sztuczną krwią (wsparcie StartVenture), innowacyjnymi plombami zabezpieczającymi z modułem radiowej identyfikacji (wsparcie Black Pearls) czy bezzałogowym systemem obserwacyjnym (wsparcie Infini).

"Polska jest coraz bardziej atrakcyjnym miejscem dla funduszy zainteresowanych inwestowaniem w projekty wysokich technologii. Rodzime start-upy mają duży potencjał, jednak potrzebują solidnego wsparcia, zarówno merytorycznego, jak i finansowego. Angażując się w +TechCrunch Let’s Meet Up+ NCBR chciało dać okazje naszemu środowisku start-upowemu do sprawdzenia się przed inwestorem w międzynarodowych warunkach" – mówi zastępca dyrektora NCBR Leszek Grabarczyk.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Standerski: rząd podjął decyzję o przeznaczeniu 69,6 mln zł na budowę Fabryki AI

  • Fot. Adobe Stock

    GUS: nakłady na działalność badawczo-rozwojową w 2023 r. wzrosły o prawie 19 proc.

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera