Red. Tomasz Trzciński odznaczony po śmierci medalem za długoletnią służbę

Złoty medal za długoletnią służbę przyznano zmarłemu w marcu tego roku red. Tomaszowi Trzcińskiemu, który kierował serwisem PAP - Nauka w Polsce. W imieniu prezydenta Bronisława Komorowskiego medal wręczył wdowie we wtorek wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.

Tomasz Trzciński był długoletnim dziennikarzem PAP, a przez wiele lat kierował działem naukowym oraz serwisem Nauka w Polsce. Zmarł w marcu tego roku.

Oprócz niego za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków medalami złotymi za długoletnią służbę odznaczeni zostali inni pracownicy PAP: Tadeusz Gajewski z biura informatyki, Alina Kostiuk z zespołu prawnego, Bożena Kuzawińska z działu zagranicznego, Magda Przyborowska z newsroomu oraz Karol Zaleski z biura informatyki.

Srebrne medale za długoletnią służbę otrzymali: Jacek Grzegorczyk z działu foto, Katarzyna Juźwiak z działu sprzedaży i obsługi klienta, Henryka Kamińska z biura finansów, Sławomir Lewandowski z biura informatyki, Agnieszka Skowrońska-Bąbik z PAP-Biznes oraz Łukasz Starzewski z działu społecznego.

Brązowymi medalami za długoletnią służbę wyróżniono: Kryspina Dworaka z działu sportowego, Michała Kota z działu zagranicznego oraz Piotra Mariańskiego z PAP-Biznes.

W czasie uroczystości głos zabrała p.o. prezes PAP Lidia Sobańska, która pogratulowała odznaczonym i podziękowała im za lata ich pracy. Poinformowała, że wyróżnionych 14 osób przepracowało łącznie w PAP 365 lat, a więc średnio na każdą z nich przypadło po 26 lat pracy. "To świadczy o stabilności kadry, a stabilność kadry stanowi o stabilności firmy. Stanowicie państwo kapitał, który dla PAP jest najcenniejszy" - mówiła.

Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski zwrócił uwagę, że wszystkie wyróżnione osoby "budują dziś Polskę wolną, niepodległą i ją umacniają".

Podczas uroczystości w urzędzie wojewody mazowieckiego odznaczenia państwowe przyznano również pracownikom innych instytucji i organizacji. Wśród nich były m.in. osoby, które zajmowały się tworzeniem wolnych stref ekonomicznych czy rozwojem samorządu terytorialnego, pracownicy organizacji społecznych i działacze kultury.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ mrt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 19.12.2024. Dziekan Wydziału Medycznego Politechniki Bydgoskiej prof. Małgorzata Tafil-Klawe (L), odbierający tytuł doktora honoris causa, prof. Marek Harat (C) oraz rektor Politechniki Bydgoskiej prof. Marek Adamski (P) podczas jubileuszowego, 500. posiedzenia Senatu Politechniki Bydgoskiej w siedzibie uczelni. PAP/Tytus Żmijewski

    Neurochirurg prof. Marek Harat doktorem h.c. Politechniki Bydgoskiej

  • Fot. Adobe Stock

    Prof. Krzysztof Książek laureatem Nagrody Naukowej Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera