Warsztaty przygotowujące do FameLab w trzech polskich miastach

Jak opowiedzieć o skomplikowanych badaniach naukowych w atrakcyjny i zrozumiały sposób? Podstawami komunikacji naukowej poznają uczestnicy szkoleń organizowanych przez Centrum Nauki Kopernik w związku z trzecią edycją konkursu FameLab. Zajęcia odbędą się we Wrocławiu, Gdyni i Rzeszowie. Pierwsze już 13 stycznia.

Bezpłatne warsztaty tzw. MiniMasterClass z zakresu komunikacji naukowej i wystąpień publicznych poprowadzą trenerzy z Centrum Nauki Kopernik. Ich uczestnicy poznają zasady skutecznej popularyzacji nauki, autoprezentacji oraz wystąpień publicznych. Program zajęć obejmuje także podstawy komunikacji naukowej oraz praktyczne ćwiczenia wspomagające konstruowanie i prezentowanie treści naukowych w sposób zrozumiały i atrakcyjny dla szerokiej publiczności.

Warsztaty odbędą się 13 stycznia we Wrocławskim Parku Technologicznym, 15 stycznia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni i 17 stycznia w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym Aeropolis w Rzeszowie. W każdym z miast rozpoczną się w południe i potrwają trzy godziny.

W zajęciach mogą wziąć udział studenci i studentki czwartego, piątego lub szóstego roku studiów jednolitych lub studiów drugiego stopnia nauk przyrodniczych, ścisłych, technicznych, rolniczych lub medycznych. Kolejną grupą są doktoranci i doktorantki, pracownicy jednostek organizacyjnych prowadzących w sposób ciągły badania naukowe i zajmujące się dowolną dziedziną z zakresu nauk przyrodniczych, ścisłych, technicznych, rolniczych lub medycznych. W zajęciach mogą też uczestniczyć osoby pracujące nad zastosowaniem wymienionych wyżej nauk w życiu codziennym, siłach zbrojnych organach rządowych, przemyśle lub biznesie.

Osoby, które chcą wziąć udział w zajęciach powinny wypełnić i odesłać formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie. Zgłoszenia trzeba przesłać na adres: famelab@kopernik.org.pl , w tytule wiadomości wpisując miasto, w którym odbywa się szkolenie.

FameLab to międzynarodowy konkurs, w którym naukowcy muszą w jak najatrakcyjniejszej i najbardziej zrozumiałej formie opowiedzieć jury i publiczności o swojej pracy naukowej. Organizatorami polskiej edycji zawodów jest Centrum Nauki Kopernik oraz British Council. Jednym z patronów medialnych jest serwis Nauka w Polsce - Polskiej Agencji Prasowej.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • fot. materiały prasowe

    Copernicus Festival: czy komputery mogą czytać nam w myślach?

  • Adobe Stock

    Zapytaj fizyka: Prof. Sergei Gukov o matematyce jako grze

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera