Ofertę prawie tysiąca wystawców z 30 krajów świata będzie można zobaczyć podczas rozpoczynających się we wtorek w Poznaniu targów Innowacje – Technologie - Maszyny ITM Polska. Podczas imprezy wręczone zostaną Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP.
Prezentowane będą najnowsze rozwiązania m.in. z zakresu energooszczędnych i zaawansowanych systemów wytwarzania, nanotechnologii, technologii informatycznych czy ekologicznych materiałów konstrukcyjnych.
„Pokazane będą wielofunkcyjne roboty przemysłowe, urządzenia do malowania farbami proszkowymi i aplikacje lakiernicze, a także najnowocześniejsze centra obróbcze. Będzie też oferta z zakresu metalurgii, odlewnictwa, spawalnictwa, pneumatyki, utrzymania ruchu, poprzez najnowsze oprogramowania aż do oferty firm świadczących usługi podwykonawcze” – powiedziała PAP dyrektor targów ITM Joanna Kucharska.
Targi składają się z ośmiu salonów tematycznych: Mach-Tool - poświęcony będzie maszynom i narzędziom, Hape – hydraulice, pneumatyce i napędom, Metalforum – obróbce metali i odlewnictwie, Surfex – obróbce powierzchni od szlifowania do malowania, Welding – spawalnictwu. Pozostałe - to: Transporta, Nauka dla Gospodarki oraz BHP.
Salon Nauka dla gospodarki to oferta instytutów badawczych kierowana do przemysłu. „Swoje wdrożone już projekty, ale także te gotowe do wdrożenia lub przygotowywane, przedstawi ponad 30 instytutów badawczych. Jest to dobra szansa na transferowanie wiedzy do gospodarki” – powiedziała PAP Kucharska.
Ekspozycję uzupełnia w tym roku oferta firm z zakresu utrzymania ruchu oraz podwykonawstwa w dziedzinie przetwórstwa metali w ramach wydarzenia towarzyszącego - Targów Kooperacji Przemysłowej Subconstracting 2013 bis, którym towarzyszą biznesowe spotkania.
Tradycyjnie podczas targów Nagrody Gospodarcze wręczy prezydent Bronisław Komorowski. Nagroda Gospodarcza jest wyróżnieniem dla przedsiębiorstw, instytucji i wynalazców, którzy wnoszą znaczący wkład w unowocześnianie i rozwój gospodarki, a także budujących jej pozytywny wizerunek w kraju i za granicą.
Targi ITM zakończą się w piątek.
PAP - Nauka w Polsce
kpr/ je/ jra/ krf/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.