FNP po raz drugi nagrodzi młodych popularyzatorów nauki

Laureaci konkursów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, którzy mają pomysł na ciekawe badania i chcą popularyzować naukę mogą zgłaszać się do udziału w drugiej edycji konkursu Inter. Na zwycięzców czeka 100 tys. złotych. Zgłoszenia można przesyłać do 22 marca.

Uczestnicy programu będą mogli wziąć udział w szkoleniach z zakresu interdyscyplinarności i popularyzacji nauki. Szkolenia pozwolą im przygotować wniosek do drugiej części programu. Będą musieli w nim atrakcyjnie zaprezentować w swój interdyscyplinarny projekt.

Około 20 finalistów konkursu weźmie udział w dodatkowym szkoleniu z prezentacji. Później w atrakcyjny, zrozumiały i przystępny sposób, zaprezentują swoje badania przed widownią i kapitułą konkursu.

Każdy z 10 zwycięzców otrzyma 100 tys. złotych, w tym 20 tys. zł indywidualnego wsparcia oraz subwencję w wysokości 80 tys. zł na realizację swojego projektu badawczego.

W programie mogą wziąć udział laureaci i beneficjenci FNP: doktoranci i naukowcy ze stopniem doktora, do sześciu lat po doktoracie. Kandydaci powinni wypełnić formularz on-line dostępny na stronie: http://szkolenia.fnp.org.pl i załączyć wymagane dokumenty.

"Zdecydowaliśmy się na zorganizowanie konkursu, bo dotychczas Fundacja zwracała uwagę tylko na jakość wniosków, które nam są przedstawiane. Stwierdziliśmy, że oprócz tego w społeczeństwie trzeba umieć się +sprzedać+. Niektórzy z nas się z tym rodzą, ale większość musi się tego nauczyć" - powiedział PAP po ubiegłorocznym finale prezes FNP prof. Maciej Żylicz.

Do pierwszej edycji konkursu zgłosiło się 65 młodych uczonych. Konkurs zorganizowano w ramach projektu Skills, którego celem jest doskonalenie kwalifikacji w zakresie zarządzania projektami i zespołami badawczymi, rozwój umiejętności dotyczących komunikacji naukowej i kształtowanie postaw proinnowacyjnych. Jest on współfinansowany przez Unię Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

PAP – Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Poznań/ Instytut Chemii Bioorganicznej PAN w projekcie tworzenia europejskiej bazy danych genetycznych

  • Fot. Adobe Stock

    Naukowiec: żubr jest gatunkiem „uchodźcą”, który został zepchnięty do lasów

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera