Uczelnie i instytucje

Ekspert z NCN na czacie opowie o finansowaniu nauki

Pytania dotyczące mechanizmów finansowania nauki będzie można zadać 10 stycznia podczas czatu z przewodniczącym Rady Narodowego Centrum Nauki, prof. Michałem Karońskim. Wirtualne spotkanie organizuje Rada Młodych Naukowców.

Podczas czatu prof. Karoński będzie odpowiadał na pytania związane z aktualnymi programami oferowanymi przez NCN.

Czat odbywa się w ramach seminariów pt. "Mechanizmy finansowania badań młodych naukowców w Polsce". Jest to cykl spotkań z młodymi uczonymi realizowany z inicjatywy Rady Młodych Naukowców, przy współpracy z NCN, Narodowym Centrum Badań i Rozwoju oraz Stowarzyszeniem TOP 500 Innovators.

Celem spotkań jest - obok zaprezentowania przez przedstawicieli NCN, NCBR i MNiSW aktualnie oferowanych programów - zwrócenie uwagi na najczęściej popełniane przez wnioskodawców błędy.

Dotychczas odbyły się trzy spotkania w Warszawie, Łodzi i Krakowie, a najliczniejsze z nich zgromadziło na Uniwersytecie Jagiellońskim blisko 400 młodych naukowców zainteresowanych tą tematyką. Kolejne seminaria planowane są przez RMN w Lublinie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie i Katowicach.

Rozmowa z Michałem Karońskim odbędzie się 10 stycznia (czwartek) od godz. 16.00 do 18.00. Dostęp do czatu można uzyskać poprzez adres: http://www.cel.agh.edu.pl/czat/ (sam adres czatu będzie aktywny dopiero w dniu, w którym odbywa się czat, logowanie dostępne będzie po wpisaniu imienia i adresu e-mail).

Rada Młodych Naukowców to organ pomocniczy ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Do zadań Rady należy m.in. identyfikowanie istniejących i przyszłych barier rozwoju kariery młodych naukowców, przygotowywanie rekomendacji dotyczących instrumentów wspomagania kariery młodych badaczy oraz przybliżanie młodym uczonym mechanizmów finansowania nauki.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Śląskie/ Metropolia przeznaczyła 2,5 mln zł na 64 projekty swoich uczelni

  • Fot. Adobe Stock

    Gdańsk/ Wynalazek naukowców PG i GUMedu - sztuczna inteligencja wypełni dokumenty medyczne

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera