Konferencja z okazji 50-lecia Narodowego Instytutu Dziedzictwa (NID)

Co mają wspólnego archeolodzy z budową autostrad? Jak najnowsze technologie służą zabytkom? Jaki wpływ na sprawy dziedzictwa ma Traktat Lizboński? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań udzielą eksperci, którzy wezmą udział w konferencji pt. „Narodowy Instytut Dziedzictwa – 50 lat misji”, która będzie mieć miejsce 12 i 13 grudnia w Warszawie.

Konferencja jest poświęcona 50-leciu działalności NID, który jest prawnym następcą utworzonego w 1962 roku Ośrodka Dokumentacji Zabytków. Misją instytucji jest tworzenie podstaw dla zrównoważonej ochrony dziedzictwa poprzez gromadzenie i upowszechnianie wiedzy o zabytkach, wyznaczanie standardów ich ochrony i konserwacji oraz kształtowanie świadomości społecznej celem zachowania dziedzictwa kulturowego Polski dla przyszłych pokoleń.

Podczas konferencji zaprezentowany będzie dotychczasowy dorobek NID. Wystąpią również współpracujący z instytutem partnerzy, którzy omówią realizowanie wspólnie projekty.

W spotkaniu weźmie udział m.in. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Generalny Konserwator Zabytków, Piotr Żuchowski oraz ponad 300 ekspertów w zakresie ochrony zabytków z Polski i zagranicy.

Konferencja rozpocznie się 12 grudnia o godzinie 11:00 w Centrum Olimpijskim (ul. Wybrzeże Gdyńskie 4) w Warszawie. Obecność należy potwierdzić do wtorku, 11 grudnia do godz. 16:00 drogą mailową na adres: dbogacz@nid.pl lub pawel.baranowski@corepr.pl Szczegółowy program dostępny na: http://www.nid.pl/

PAP - Nauka w Polsce

szz/ mrt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 21.02.2025. Dar, złocony barokowy puchar o wysokości 53 cm., prezentowany podczas briefingu w Sali Sigmunda Zamku Królewskiego na Wawelu towarzyszącego jego przekazaniu do Skarbca Koronnego, 21 bm. Donatorka Krystyna Piórkowska to Polka mieszkającej w Nowym Jorku, znana ze swych badań nad zbrodnią katyńską, a także z charytatywnej działalności na rzecz polskich instytucji w kraju i w USA. PAP/Łukasz Gągulski

    Kraków/ Barokowy puchar podarowany Zamkowi Królewskiemu na Wawelu

  • 06.08.2021. Prof. dr hab. Justyna Olko – historyczka, socjolingwistka i antropolożka; dyrektorka Centrum Zaangażowanych Badań nad Ciągłością Kulturową na Wydziale „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego. PAP/Albert Zawada

    Prof. Olko: możemy mieć kilka języków ojczystych, w tym też te lokalne i oficjalnie nieuznane

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera