Porozumienie o otwarciu prawa na Uniwersytecie Zielonogórskim | Nauka w Polsce
Uczelnie i instytucje

Porozumienie o otwarciu prawa na Uniwersytecie Zielonogórskim

W roku akademickim 2014/2015 ma się odbyć pierwszy nabór na prawo na Uniwersytecie Zielonogórskim. W piątek podpisano porozumienie w sprawie powołania w Zielonej Górze Wydziału Prawa i Administracji.

Porozumienie zostało podpisane przez rektora UZ prof. Tadeusza Kuczyńskiego, marszałek woj. lubuskiego Elżbietę Polak, prezydenta miasta Janusza Kubickiego oraz władze Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gorzowie Wlkp., Sądu Okręgowego w Zielonej Górze, Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Zielonej Górze, Regionalnej Izby Obrachunkowej w Zielonej Górze, oddziału Najwyższej Izby Kontroli w Zielonej Górze, Okręgowej Izby Radców Prawnych w Zielonej Górze i Okręgowej Rady Adwokackiej w Zielonej Górze.

Pierwsze, nieoficjalne jeszcze, rozmowy o powołaniu kierunku prawo na UZ rozpoczęły się jeszcze w maju br.

"Waga dzisiejszego wydarzenia polega na tym, że podpisały go najważniejsze instytucje prawnicze w województwie. Dzięki temu studenci będą mieli możliwość praktyk, staży czy uzyskania opinii ekspertów przy pisaniu prac dyplomowych. Idea utworzenia nowego kierunku rodziła się kilka lat, dzięki zaangażowaniu środowiska prawniczego, które uznało, że prawo trzeba u nas otworzyć" - powiedział PAP rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego, prof. Tadeusz Kuczyński.

Gotowe są już deklaracje zatrudnienia 12-osobowej kadry pracowników naukowo-dydaktycznych, która jest niezbędna do utworzenia kierunku prawa.

Natomiast do marca 2013 r. ma być gotowy program studiów, co pozwoli na wpisanie kierunku do uchwały rekrutacyjnej, którą Senat uczelni musi przyjąć do końca maja 2013 r.

Obecnie na UZ na 43 kierunkach studiuje ponad 15 tys. studentów.

PAP - Nauka w Polsce

mrd/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera