Uczelnie i instytucje

Piotr Müller nowym przewodniczącym Parlamentu Studentów RP

Piotr Müller z Uniwersytetu Warszawskiego został nowym przewodniczącym Parlamentu Studentów Rzeczpospolitej Polskiej. Podczas XX Zjazd Parlamentu Studentów RP uzyskał ponad 80 proc. głosów delegatów uczelni z całej Polski.

Müller na stanowisku przewodniczącego zastąpi Dominikę Kitę, której dwuletnia kadencja kończy się w 2012 roku. Nowy przewodniczący rozpocznie urzędowanie w styczniu 2013 r.

Piotr Müller był dotychczas przewodniczącym Samorządu Studentów UW (2010-2012), a także m.in. członkiem Senatu Uniwersytetu Warszawskiego oraz członkiem Rady Studentów Parlamentu Studentów RP.

"Parlament powinien iść drogą dialogu i współpracy” – podkreślał Müller w swojej prezentacji. Nowo wybrany przewodniczący chce zaktywizować polskie środowisko studenckie, które będzie bronić swoich praw i uczestniczyć w procesie współtworzenia szkolnictwa wyższego w Polsce.

"Müller już kilka miesięcy temu opublikował propozycje głównych kierunków rozwoju i działań w Parlamencie. Zamierza zreorganizować strukturę i finanse PSRP, poprzez profesjonalną politykę promocyjno-informacyjną proponuje różne formy pomocy dla samorządów studenckich w kraju. Przedstawiony program jest zapowiedzią aktywnej działalności legislacyjnej i ochrony praw studenta” – informuje przewodnicząca Komisji Promocji i Informacji Zarządu Samorządu Studentów UW Karolina Pietkiewicz.

Wraz z wyborem Müllera zjazd PSRP zatwierdził władze statutowe - w tym Radę Wykonawczą w składzie: Michał Krzyżowski (Komisja ds. Współpracy z Komisjami Branżowymi), Mateusz Mrozek (Komisja ds. Dydaktyki i Jakości Kształcenia), Piotr Okonkowski (Komisja ds. Socjalnych), Piotr Pokorny (Komisja Prawna), Agnieszka Sadowska (Komisja ds. Przedsiębiorczości).

Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej jest ustawowo umocowanym organem opiniodawczo-doradczym reprezentującym interesy studentów z całego kraju, który m.in. reprezentuje środowisko studenckie przed organami państwa, opiniuje akty prawne dotyczące studentów oraz inicjuje projekty i działania na rzecz środowiska studenckiego.

PAP – Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera