Uczelnie i instytucje

Powstanie nowy budynek Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Kamień węgielny pod budowę Centrum Edukacyjnego Usług Elektronicznych Uniwersytetu Ekonomicznego wmurowano w piątek w Poznaniu. Ceremonia była jednym z punktów uroczystej inauguracji roku akademickiego na tej uczelni.

W nowym budynku powstanie Centrum Edukacyjnym Usług Elektronicznych. Na siedmiu kondygnacjach, w tym dwóch podziemnych, na powierzchni 8 tys. m kw. powstaną trzy sale audytoryjne, na 280 osób każda, 12 sal dydaktycznych, 12 laboratoriów komputerowych oraz pomieszczenia konsultacyjne dla pracowników naukowych. Korzystać z nich będą mogły jednocześnie 2 tys. studentów Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej. Pod powierzchnią znajdzie się parking na 120 samochodów. Zakończenie budowy planowane jest na grudzień 2014 roku.

Inwestycja jest warta 74 mln zł, z czego 45 mln pochodzić będzie ze środków UE w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, 11 mln z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, resztę wyłoży uczelnia.

„Budynek ten rozwiąże nasze problemy lokalowe, poprawi się komfort pracy naukowców i studentów, a Wydział Informatyki będzie miał nowoczesną infrastrukturę techniczną na miarę swoich potrzeb” – powiedział PAP rektor Uniwersytetu Ekonomicznego prof. Marian Gorynia.

Nowy rok akademicki na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu na pięciu wydziałach rozpoczyna blisko 15,5-tysięczna rzesza studentów i słuchaczy, w tym ponad 3 tys. na studiach podyplomowych i blisko 450 słuchaczy studiów doktoranckich. Kadra naukowa uczelni liczy 1100 osób.

PAP - Nauka w Polsce

kpr/ hes/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Warszawa, 24.06.2026. Minister nauki i szkolnictwa wyższego Marcin Kulasek (L), biolog molekularna prof. Agnieszka Chacińska (2L) i prezes Polskiej Akademii Nauk prof. dr hab. Marek Konarzewski (P) podczas 156. sesji Zgromadzenia Ogólnego Polskiej Akademii Nauk w Muzeum Historii Polski w Warszawie, 24 bm. Prof. Agnieszka Chacińska odebrała nagrodę PAN. (sko) PAP/Albert Zawada

    Laureatka Nagrody PAN: nauka opiera się na ciekawości i zaufaniu

  • 24.06.2026. Dyrektor generalny PAP Marek Błoński (L), rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. dr hab. Rafał Matera (P), prezes zarządu Fundacji Polskiej Agencji Prasowej Magdalena Chodak (2P) oraz członek zarządu Fundacji Polskiej Agencji Prasowej Magdalena Żuk (2L) w siedzibie PAP w Warszawie, 24 bm. PAP i Fundacja Polskiej Agencji Prasowej oraz Uniwersytet Łódzki podpisały porozumienie o współpracy. (mr) PAP/Radek Pietruszka

    Uniwersytet Łódzki kolejną uczelnią, która zawarła z PAP i Fundacją PAP umowę o współpracy

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera