Giełda branż MAT i NANO w Warszawie

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Na bezpłatną giełdę kooperacyjną dla przedstawicieli branży nanotechnologii i pokrewnych zaprasza 18 września Politechnika Warszawska. Na spotkaniach brokerskich prezentowane będą pomysły na wspólne międzynarodowe projekty badawcze.

Uczestnicy giełdy mogą zaprezentować swoje osiągnięcia i przyciągnąć do współpracy nowych partnerów. To także szansa na wymianę doświadczeń, wiedzy i pomysłów.

Program imprez pod wspólną nazwą „Mat& Nano Brokerage Day” obejmuje tematy dotyczące nanotechnologii i materiałów w oparciu o wytyczne konkursu 7. Programu Ramowego: FP7-NMP-2013. Prezentacje będą dotyczyły nanotechnologii i materiałów z korzyścią dla energii, środowiska naturalnego i ochrony zdrowia oraz bezpieczeństwa w nanotechnologii. Poruszona zostanie problematyka standaryzacji i metrologii, wspierania badań i rozwoju z obszarów nanotechnologii i materiałów, a także łączenia badań i innowacji w powyższych dziedzinach.

Wkład Komisji Europejskiej w projekty w ramach FP7-NMP-2013 przekroczy 600 mln euro.

Współorganizatorami giełdy w ramach sieci Enterprise Europe Network i projektu FP7-NMP-TeAM II są: Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej, Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego oraz Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Giełda będzie odbywała się 18 września w godz. 13.00-17.30 w Gmachu Głównym PW przy Placu Politechniki 1 w Warszawie. Językiem imprezy jest angielski.

PAP – Nauka w Polsce

kol/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Katowice, 14.11.2024. Minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. PAP/Jarek Praszkiewicz

    Pełczyńska-Nałęcz: kolejna „Ścieżka SMART” będzie oceniana dwa razy szybciej

  • Wizualizacja projektu. Fot. materiały prasowe

    Badacze Politechniki Wrocławskiej opracowali wynalazek do budowy cegieł na Księżycu

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera