Konkurs fotograficzny „Wiki Lubi Zabytki”

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Stowarzyszenie Wikimedia Polska pod patronatem Narodowego Instytutu Dziedzictwa (NID) organizuje konkurs fotograficzny na zdjęcia polskich zabytków. W konkursie może wziąć udział każdy, kto umieści swoje zdjęcie na Wikimedia Commons w dniach 1-30 września.

Pula nagród dla autorów najlepszych zdjęć wynosi 6 tys. złotych.

Konkurs organizowany jest w ramach akcji Wiki Lubi Zabytki, mającej na celu poszerzenie świadomości dotyczącej zabytków Polsce oraz aktualizacji danych konserwatorskich na ich temat. Może w nim wziąć udział każdy. Wystarczy wykonać dowolną liczbę zdjęć polskich zabytków, odszukać ich numery w rejestrze Wojewódzkich Konserwatorów Zabytków, a następnie dodać do Wikimedia Commons w dniach 1-30 września 2012.

Jak informują inicjatorzy przedsięwzięcia, blisko 30 tysięcy zabytków w Polsce nie ma swojej fotografii w Wikipedii. Podczas zeszłorocznej odsłony akcji udział wzięło pięciuset uczestników, którzy wykonali ponad szesnaście tysięcy fotografii dostępnych obecnie na wolnych licencjach.

Konkurs „Wiki Lubi Zabytki” jest organizowany przez Stowarzyszenie Wikimedia Polska i stanowi polską część światowego konkursu Wiki Loves Monuments. Wikimedia jest ruchem społecznym na rzecz wolnej kultury, zrzeszający osoby tworzące Wikipedię. Honorowy patronat nad konkursem objął Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Szczegółowe informacje dostępne na oficjalnej stronie projektu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Wiki_Lubi_Zabytki

PAP - Nauka w Polsce

szz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Mazowieckie/ Wielkie odkrycie pod Pomiechówkiem, znaleziono skarb wart pół miliona złotych

  • Fot. Adobe Stock

    Dolnośląskie/ Naukowcy zbadali cmentarze polsko-czeskiego pogranicza

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera