Warsztaty komercjalizacji dla badaczek

Fot. Fotolia

Pracownice naukowe, które chcą komercjalizować wyniki własnych badań naukowych, już tylko do 31 lipca mogą zgłosić się na bezpłatne warsztaty "Kobieta Matką Wynalazków", które odbędą się w Olsztynie i Warszawie w sierpniu, wrześniu i październiku.

Uczestniczki projektu zdobędą wiedzę dotyczącą planów biznesowych, badań potrzeb rynku, źródeł finansowania, komunikacji nauki i biznesu, technik marketingu naukowego i przygotowania prezentacji biznesowej dla przedsiębiorców i inwestorów. Poznają również zagadnienia związane z polityką równościową w biznesie i nauce.

W bezpłatnych warsztatach Kobieta Matką Wynalazków mogą wziąć udział pracownice naukowe i naukowo-dydaktyczne: szkół wyższych, instytutów naukowych PAN, instytutów badawczych oraz konsorcjów naukowych. Szkolenia organizują Fundacja „Inicjatywa Kobiet Aktywnych” w Olsztynie i TAS Sp. z o.o. w Warszawie.

Pierwsza edycja zajęć rozpocznie się 18 sierpnia. Kursy będą trwały dziewięć dni, ale podzielone zostaną na trzy trzydniowe zjazdy (18-20 sierpnia; 25-27 sierpnia i 8-10 września). Dwa pierwsze zjazdy odbędą się w Warszawie, a trzeci zjazd w okolicach Olsztyna. Kolejne edycje kursu planowane są na wrzesień i październik 2012 roku oraz wiosnę i lato 2013 roku. Zapisy na bezpłatne zajęcia już trwają.

Uczestnictwo w szkoleniu jest całkowicie bezpłatne, finansowane ze środków Unii Europejskiej w Ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Panie, które chcą wziąć udział w zajęciach powinny przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy drogą elektroniczną na adres kmw.fika.olsztyn@gmail.pl.

Szczegółowe informacje na temat projektu i sposobu aplikowania, a także regulamin są dostępne na stronie internetowej projektu http://www.kmw.fika.pl/rekrutacja-do-szkolen

PAP - Nauka w Polsce

kol/ ula/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 06.05.2024. Rektor PG prof. Krzysztof Wilde (P), pierwszy wiceprezes firmy Bechtel Ramesh Balasubramanian (C) oraz prezes Bechtel Polska Leszek Hołda (L) na podpisaniu porozumienia o współpracy Politechniki Gdańskiej z amerykańskim koncernem budowlanym Bechtel w Sali Senatu Politechniki Gdańskiej. PAP/Marcin Gadoms

    Politechnika Gdańska i Bechtel będą współpracowały m.in. w zakresie energetyki jądrowej

  • Prof. Ryszard Koziołek: AI nie wyprze humanistów, ale przesunie ich w inne miejsce (wywiad)

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera