W Mediolanie zaangażowano nietoperze do walki z komarami

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Wobec plagi komarów w Mediolanie do walki z nimi zaangażowano ok. 400 nietoperzy. W ramach eksperymentu w miejskich parkach montowane są domki dla tych ssaków, by w jak najlepszych warunkach mogły wykonać zadanie, czyli zjadać komary na potęgę.

Jeśli próba się powiedzie, do walki z dokuczliwymi owadami zostaną skierowane kolejne nietoperze. Pomysłodawcy postanowili wykorzystać znane upodobanie tych ssaków do diety, złożonej między innymi z komarów.

Na mocy rozporządzenia mediolańskich władz w tamtejszych parkach i na skwerach, a więc w największych skupiskach komarów, rozpoczął się montaż 1200 przygotowanych drewnianych domków dla nietoperzy.

Budowane są one przede wszystkim w miejscach, gdzie panuje cisza, a więc korzystne dla nietoperzy warunki życia. Pierwsza grupa łowców komarów składa się z 400 okazów, które zostaną umieszczone w domkach w tych dniach.

Ten pomysł zmagania się z dokuczliwymi komarami mogą naśladować także zwykli mieszkańcy. W wielu częściach Włoch sprzedawane są specjalne domki dla nietoperzy, które można umieścić na swoim balkonie w nadziei, że znajdą one latającego lokatora. (PAP)

sw/ jm/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Vespa velutina. Fot. Adobe Stock

    Kolejny gatunek azjatyckiego szerszenia pojawił się w Europie

  • Obraz gwiazdy WHO G64 w Wielkim Obłoku Magellana. Po lewej rzeczywisty obraz uzyskany dzięki interferometrii, a po prawej opracowana na jego podstawie wizja artystyczna. Do obserwacji wykorzystano interferometr VLTI należący do Europejskiego Obserwatorium Południowego (ESO). Źródło: ESO/K. Ohnaka et al., L. Calçada.

    Uzyskano pierwszy szczegółowy obraz gwiazdy spoza Drogi Mlecznej

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera