Szkielet zwierzęcia ofiarnego sprzed 600 lat odkryto w Wietnamie

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Szkielet bawołu, złożonego w ofierze 600 lat temu, odkryli archeolodzy w północnym Wietnamie – informuje serwis internetowy Viet Nam News.

Odkrycia dokonano podczas wykopalisk prowadzonych w cytadeli dynastii Ho - stanowisku archeologicznym wpisanym w 2011 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Cytadela dynastii Ho, której pozostałości znajdują się na terenie okręgu Vinh Loc w prowincji Thanh Hoa, powstała w okresie panowania dynastii (1400-1407 r.), a jej wymiary wynosiły 870 metrów długości i 883 metry szerokości.

Jak poinformował Vu The Long z Wietnamskiego Instytutu Archeologii, archeolodzy w rejonie rytualnej platformy Nam Giao odnaleźli dobrze zachowany szkielet bawołu.

Zwierzę zostało prawdopodobnie złożone w ofierze przed rozpoczęciem budowy platformy, która powstała na polecenie cesarskiego mandaryna Ho Quy Ly w 1402 roku.

Bawół został zakopany w ziemi w miejscu, gdzie znajdował się mur okalający rytualną platformę.

Według Vu The Longa, najnowsze odkrycie na stanowisku zaskoczyło badaczy, gdyż jest pierwszym znaleziskiem tego typu związanym z rytualnymi platformami z okresu panowania różnych dynastii w Wietnamie.

Szczątki zwierzęcia po zbadaniu i konserwacji będą wystawione jako eksponat na terenie cytadeli dynastii Ho. (PAP)

jot/ agt/  bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Peru/ Pływające myszy i ryby "o dziwacznych głowach" wśród 27 nowych gatunków odkrytych w Amazonii

  • Fot. Adobe Stock

    Komórki macierzyste mogą uratować koralowce

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera