<strong>Od nowego roku akademickiego <a href="http://www.p.lodz.pl/index.htm" title="Politechnika Łódzka">Politechnika Łódzka</a> będzie kształcić inżynierów towaroznawców</strong>. Program studiów ma przygotowywać absolwentów tego kierunku do oceny jakości towarów z punktu widzenia oddziaływania produktów na człowieka.
Zdaniem dyrektor Kolegium prof. Izabelli Krucińskiej, uruchomienie tego kierunku jest odpowiedzią na zgłaszane od dłuższego czasu potrzeby rynku. "Naszym celem jest przygotowanie studenta tak, aby jego wiedza i umiejętności były adekwatne do zapotrzebowania zgłaszanego przez pracodawców" - zaznaczyła.
W jej ocenie, będzie to możliwe dzięki wykorzystaniu potencjału naukowego czterech wydziałów PŁ oraz przeznaczenie ostatniego semestru nauki na praktyki zawodowe.
Według przedstawicieli uczelni, innowacyjność tego kierunku polega na oferowaniu takich specjalności, które odnoszą się do produktów bezpośrednio wpływających na zdrowie - żywności, tekstyliów i odzieży, produktów farmaceutycznych i chemicznych oraz wyrobów medycznych i higienicznych.
"Wszystkie te wyroby w kontakcie z człowiekiem mogą powodować ujemny wpływ na jego zdrowie czy życie. Dlatego zdobyte w czasie studiów umiejętności oceny jakości w aspekcie prozdrowotnych właściwości wyrobów, posiadają fundamentalne znaczenie" -mówi prof. Krucińska.
Nabór na pierwszy rok studiów inżynierskich na tym kierunku Politechnika Łódzka rozpocznie już w czerwcu tego roku.
***
W Politechnice Łódzkiej kształci się obecnie ponad 20 tys. studentów na dziewięciu wydziałach. Uczelnia proponuje 34 kierunki studiów i ponad 120 specjalności, studia doktoranckie oraz podyplomowe. W Centrum Kształcenia Międzynarodowego studia prowadzone są w języku angielskim i francuskim.
PAP - Nauka w Polsce
szu/ agt/bsz
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.