Historia i kultura

Ruszył nowy popularnonaukowy portal historyczny

<strong>Od połowy września działa portal &quot;Ciekawostki historyczne&quot; - http://ciekawostkihistoryczne.pl. </strong>&quot;Naszym celem jest stworzenie pierwszego wortalu, w którym o historii pisze się fachowo i na wysokim poziomie merytorycznym, ale w sposób zrozumiały i przystępny dla każdego&quot; - informują inicjatorzy przedsięwzięcia.

Autorami strony są: Kamil Janicki - redaktor, dziennikarz, tłumacz i recenzent wewnętrzny, w latach 2008-2010 redaktor naczelny portalu historycznego "Histmag.org", redaktor naukowy i główny autor książki "Źródła nienawiści. Konflikty etniczne w krajach postkomunistycznych" (2009) oraz Aleksandra Zaprutko - historyk, absolwentka studiów licencjackich na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Jako redaktorka współpracuje z Repliką i Instytutem Wydawniczym Erica. Niedawno ukazały się redagowane przez nią wspomnienia Franka Blaichmana pt. "Wolę zginąć walcząc" oraz książka Szymona Wrzesińskiego "Kat w Polsce, na Śląsku i Pomorzu".

Inicjatorzy portalu chcą, by była to witryna internetowa, którą czyta się podczas przerwy w pracy albo przy porannej kawie - nieprzytłaczająca długimi, naukowymi wywodami ani dziesiątkami przypisów i niewymagająca od czytelników wykształcenia historycznego.

"Chcemy przyciągnąć zwykłych miłośników przeszłości i osoby interesujące się szeroko rozumianymi ciekawostkami: niezależnie od wieku i wykształcenia" - deklarują.

Autorzy pragną do końca roku zbudować grupę przynajmniej 25 tys. czytelników.

PAP - Nauka w Polsce

szz/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Jezioro Lednica, wraz z wyspą, zawiera pozostałości rezydencji pierwszej polskiej dynastii. Fot. Mariusz Lamentowicz

    Analizy osadów z dna jez. Lednica mówią o początkach państwa Piastów

  • 23.04.2025. PAP/Leszek Szymański

    Sejm upamiętnił 1000. rocznicę koronacji pierwszych królów Polski

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera