Program podyplomowych anglojęzycznych studiów dla menedżerów,
prowadzony od 14 lat w Szkole Głównej Handlowej, zajął pierwsze
miejsce w rankingu tygodnika "Wprost" wśród wszystkich programów
MBA w Polsce.
Studia te są oferowane w 19 krajach, w Europie program CEMBA oferuje francuski Universite Paris-Dauphine (Paryż, Francja) i warszawska SGH.
Studia CEMBA są bardzo intensywne (zajęcia odbywają się w każdy piątek i sobotę). Pozwalają na zdobycie szerokiej wiedzy w ciągu 18 miesięcy i uzyskanie oryginalnego dyplomu (nie certyfikatu czy zaświadczenia) University of Quebec w Montrealu.
Absolwenci otrzymują również dyplom ukończenia studiów specjalnych Szkoły Głównej Handlowej. Jednocześnie przewidziane jest indywidualne sterowanie obciążeniem i możliwość zaliczeniaá wszystkich kursów przez 4 lata. Studenci mogą współpracować z kolegami o różnym profilu wykształcenia i doświadczenia zawodowego.
Partnerski Uniwersytet w Montrealu, w ramach którego działa jedna z największych kanadyjskich szkół biznesu, ma prestiżową akredytację EQUIS (European Quality Improvement System) nadawaną przez EFMD (European Foundation for Management Development). EFMD ma siedzibę w Brukseli i jest niezależną organizacją typu non- profit zrzeszającą biznesowe ośrodki edukacyjne oraz firmy wiodące na rynku. Przyznawana przez tę instytucję akredytacja EQUIS jest międzynarodowym systemem oceny oferty edukacyjnej i działalności biznesowej, potwierdzającym jej zgodność z międzynarodowymi standardami jakości.
29 kwietnia program CEMBA Szkoły Głównej Handlowej otrzymał akredytację EPAS, również przyznawaną w drodze rygorystycznej procedury przez European Foundation of Management Development.
Wszystkie wykłady CEMBA w SGH odbywają się w języku angielskim, materiały dydaktyczne są również przygotowywane w tym języku. 70 proc. kadry stanowią profesorowieázagranicznych uczelni z wieloletnim doświadczeniem dydaktycznym i praktycznym.
Profesorowie CEMBA, obok tradycyjnych metod dydaktycznych, wykorzystują również studia przypadków, komputerowe gry symulacyjne, indywidualne prezentacje, opracowywanie ofert przetargowych, projektowanie zmian i innowacyjnych rozwiązań możliwych do wprowadzenia w firmach, w których są zatrudnieni studenci programu. Odbywają się także gościnne prezentacje osób zatrudnionych na kierowniczych stanowiskach w renomowanych firmach.KOL
PAP - Nauka w Polsce
agt/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.