Uczelnie i instytucje

Studenci UMK odwiedzili unijne instytucje

<strong>W piątą rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej studenci i pracownicy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (UMK) odwiedzili Parlament Europejski w Brukseli oraz Maastricht - miejsce podpisania traktatu powołującego Unię.</strong> Jak informuje Centrum Promocji i Informacji uczelni, wizyta odbyła się w dniach 27 kwietnia - 1 maja i była połączona ze zwiedzaniem Amsterdamu.

Organizatorami wyjazdu byli dr Leszek Kozłowski z Instytutu Geografii UMK oraz członkowie studenckich kół naukowych: Koła Naukowego Promocji i Wspierania Przedsiębiorczości Progres (Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania), Studenckiego Koła Naukowego Geografów (Wydział Biologii i Nauk o Ziemi) oraz Koła Naukowego Turystyki i Rekreacji "Nicolaus Copernicus Adventure Club" (WBiNoZ).

W wyprawie wzięło udział 37 studentów z następujących kierunków: zarządzanie, geografia, ekonomia, turystyka i rekreacja, socjologia, stosunki międzynarodowe, administracja, a także dziewięciu pracowników UMK.

Wyjazd był finansowany w dużej mierze przez Parlament Europejski.

Jak relacjonuje dr Kozłowski, poznawanie instytucji europejskich polska grupa rozpoczęła od wizyty w Biurze Informacyjnym Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Brukseli i wysłuchania specjalnej prelekcji. Następnie uczestnicy złożyli krótką wizytę w siedzibie Komisji Europejskiej, w budynku Berlaymont, gdzie wzięli udział w wykładzie na temat funkcjonowania Unii, Parlamentu i nadchodzących wyborów. Mogli także zwiedzić poszczególne pomieszczenia gmachu, łącznie z salą plenarną.

W Parlamencie grupę podejmował i oprowadzał mgr Andrzej Ostrowski z Działu Wizyt i Seminariów Dyrekcji Generalnej ds. Komunikacji Parlamentu Europejskiego, absolwent UMK specjalności "Europejska integracja gospodarcza" na kierunku ekonomia.

Łącznie, w ciągu 5 dni pobytu, grupa z Torunia odwiedziła Brukselę, Maastricht, Amsterdam, Kolonię, Antwerpię, Keukenhof i Haarlem.

PAP - Nauka w Polsce, Katarzyna Czechowicz

agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera