Zakończył się Powszechny Konkurs Internetowy z Matematyki

<p>15 osób zostało laureatami siódmej edycji Powszechnego Konkursu Internetowego Politechniki Warszawskiej. 28 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie konkursowych zmagań. Laureaci kilkuetapowych zmagań otrzymali indeksy na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych i nagrody rzeczowe. </p>

Dwóch finalistów -  Tomasz Tkocz z II LO im. A. F. Modrzewskiego w Rybniku i Marek Siemdaj z II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gorzowie Wielkopolskim - uzyskało maksymalną ocenę 100 pkt. Zostali oni uznani za zdobywców I miejsca.

Powszechny Internetowy Konkurs dla Uczniów Szkół Średnich – Matematyka, organizowany przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, przeznaczony jest dla uczniów szkół średnich, głównie klas maturalnych. Konkurs składa się z trzech etapów internetowych oraz finału rozgrywanego na Politechnice Warszawskiej.

Jak informują organizatorzy, celem konkursu jest zachęcenie uczniów szkół średnich, szczególnie klas maturalnych, do intensywnego powtarzania materiału, a przez to pomoc w przygotowaniu się do studiów wyższych.

Do finału tegorocznej edycji zakwalifikowano 153 osoby. Uczestnicy finałowych rozgrywek, które odbyły się 24 czerwca, musieli rozwiązać w ciągu trzech godzin zegarowych 5 zadań otwartych o dość znacznym stopniu trudności, bez możliwości wyboru spośród zadań.

Komitet Organizacyjny uznał za laureatów łącznie 15 osób, które uzyskały wynik powyżej 90 pkt. Kolejnym 9 osobom przyznano wyróżnienie.

„Po wynikach osiągniętych przez laureatów i wyróżnionych wyraźnie widać, że poziom tegorocznego finału był niezwykle wysoki” -  mówi dr Marian Majchrowski z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, zastępca przewodniczącego Komitetu Głównego Konkursu.

Począwszy od roku 2003 wszyscy laureaci i wyróżnieni w Konkursie są zwolnieni z egzaminu wstępnego z matematyki na dowolny wydział PW i otrzymują z matematyki maksymalną ocenę 100 pkt.

Szczegóły dotyczące konkursu, jego regulamin i szczegółowe relacje z poprzednich edycji można znaleźć na stronie http://www.konkurs.mini.pw.edu.pl

Laureaci siódmej edycji 2006

I 100  Tkocz Tomasz  II LO im. A. F. Modrzewskiego w Rybniku
I 100  Siemdaj Marek  2LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gorzowie Wielkopolskim
III 99  Godlewski Piotr  Publiczne Gimnazjum nr 23 przy ZSO nr 6 w Radomiu
IV 98  Bauer Błażej  XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie
IV 98  Gawron Maciej  V LO im Augusta Witkowskiego w Krakowie
IV 98  Sobczak Grzegorz  VI LO w Radomiu
V 96  Dublański Marcin  I Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego w Zielonej Górze
V 96  Szumny Tomasz  IV LO im. Tadeusza Kościuszki w Toruniu
VI 94  Drobiński Patryk  Gimnazjum nr 50 w Bydgoszczy
VI 94  Frączek Wojciech  LO im. ONZ w Biłgoraju
VI 94  Kulig Mariusz  IV LO im Tadeusza Kościuszki w Toruniu
VII 93  Kujawa Radosław  XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie
VIII 92  Jaglak Wojciech  XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie
VIII 92  Rogozik Tomasz  VI LO im.J.Kochanowskiego w Radomiu
IX 91  Kubica Aleksander  V Liceum Ogólnokształcące w Bielsko-Białej

PAP - Nauka w Polsce, Bogusława Szumiec-Presch
reo

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 30.04.2021. Wapienna jaskinia krasowa Raj w Chęcinach (woj. świętokrzyskie), jedno ze stanowisk Geoparku Świętokrzyskiego, 30 bm. Jaskinia powstała prawdopodobnie około 360 mln lat temu. PAP/Piotr Polak

    Geolog: skały to nie tylko obiekt badań, ale zapis klimatu i historia planety

  • 24.04.2023 PAP/Szymon Pulcyn

    Łódź/ W ogrodzie botanicznym kwitnie ponad 50 tys. tulipanów

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera