Uczelnie i instytucje

Warszawa/ Ponad 32 tys. osób chce studiować na Uniwersytecie Warszawskim

Warszawa, 12.05.2021. Brama Główna Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Krakowskie Przedmieście w Warszawie.  PAP/Albert Zawada
Warszawa, 12.05.2021. Brama Główna Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Krakowskie Przedmieście w Warszawie. PAP/Albert Zawada

Ponad 32 tys. osób dokonało ponad 61 tys. rejestracji w pierwszym etapie rekrutacji na studia I stopnia i jednolite magisterskie oraz część studiów II stopnia na Uniwersytecie Warszawskim. Najbardziej oblegany był kierunek lekarski - niemal 24 osoby na jedno miejsce.

Jak poinformowała we wtorek uczelnia, w nowym roku akademickim na studentki i studentów UW czekają łącznie 21 562 miejsca - 15 890 na studiach stacjonarnych i 5672 na niestacjonarnych. Kandydaci mogli wybierać spośród ponad 300 programów.

W sumie na studia na UW zarejestrowało się ponad 32 tys. osób, które dokonały ponad 61 tys. rejestracji, w tym na studia pierwszego stopnia i jednolite magisterskie – ponad 52 tys., a na studia drugiego stopnia – niemal 9 tys. Rekordzista zapisał się na 19 kierunków.

Najwięcej kandydatów na jedno miejsce odnotowano na kierunkach: lekarskim (studia stacjonarne, jednolite magisterskie) - 23,95 kandydatów na miejsce; Business and Management (stacjonarne, pierwszego stopnia) - 22,18 kandydatów na miejsce; orientalistyka – japonistyka (stacjonarne, pierwszego stopnia) - 20,44 kandydatów na miejsce.

Ze względu na liczbę zapisów najpopularniejsze okazały się: zarządzanie (stacjonarne, pierwszego stopnia) - 2828 zapisów; ekonomia; finanse i rachunkowość; ekonometria i Data Science (stacjonarne, pierwszego stopnia) - 2759 zapisów; psychologia (stacjonarne, jednolite magisterskie) - 2640 zapisów.

Jak podkreślono w komunikacie, są to cząstkowe wyniki – trwają bowiem jeszcze zapisy na część kierunków drugiego stopnia oraz niektóre studia niestacjonarne pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie.

Na Uniwersytecie Warszawskim uczy się ponad 40 tys. osób, a pracuje około 8 tys. osób. Największa uczelnia w Polsce ma trzy kampusy, 25 wydziałów i ponad 30 innych jednostek. Można tu podjąć studia w dziedzinie: nauk humanistycznych, społecznych, ścisłych i przyrodniczych, sztuki, inżynieryjno-technicznych, a także medycznych. UW oferuje również indywidualne studia międzydziedzinowe oraz kierunki anglojęzyczne. (PAP)

agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera