Uczelnie i instytucje

Śląski Uniwersytet Medyczny zakończył program wspierający uczniów w nauce medycyny z wykorzystaniem AI

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Śląski Uniwersytet Medyczny podsumował realizację projektu edukacyjnego "e-Uniwersytet Road2SUM", skierowanego do uczniów szkół średnich planujących karierę w medycynie i naukach o zdrowiu. Program był pierwszą tego typu inicjatywą w Polsce, łączącą nowoczesne metody nauczania z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w medycynie.

Road2SUM obejmował serię warsztatów, wykładów oraz spotkań z naukowcami i ekspertami SUM, prowadzonych w formie zdalnej. Celem projektu było poszerzenie wiedzy i umiejętności młodych ludzi zainteresowanych studiami medycznymi, a także ułatwienie im startu w procesie rekrutacyjnym na uczelnię.

"Road2SUM to unikalny projekt edukacyjny skierowany do wszystkich uczniów liceów, techników, który otwiera drzwi do świata medycyny i nauk o zdrowiu, bez konieczności wychodzenia z domu" – podkreślił w informacji prasowej kierownik Centrum Kształcenia Zdalnego i Analiz Efektów Edukacyjnych SUM Przemysław Jędrusik.

Laureaci programu otrzymali dodatkowe punkty w procesie rekrutacji na jednolite studia magisterskie oraz studia pierwszego stopnia prowadzone przez SUM w Katowicach. Jak podkreśliła uczelnia, dzięki temu projekt stwarza realną szansę dla wyróżniających się kandydatów na zwiększenie swoich możliwości dostania się na uczelnię. (PAP)

jms/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Badaczki i studenci Politechniki Krakowskiej prowadzą prace nad lakierami do paznokci, które mogą być nośnikami leków. Od lewej dr hab. n. farm inż. Jolanta Jaśkowska, studenci Iga Chodak i Kamil Jurek, mgr inż. Anna Drabczyk  Fot. Karolina Kula

    Polscy badacze pracują nad leczniczymi lakierami do paznokci

  • 08.07.2025. Wydarzenie #HaloKosmos w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, 9 bm. na którym nastąpiło połączenie na żywo z przebywającym na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej polskim astronautą Sławoszem Uznańskim-Wiśniewskim. (ad) PAP/Albert Zawada

    Krótkofalowiec o tym, jak przebiega łączność z ISS z Ziemią

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera