
Sejm podjął uchwałę ws. uczczenia 100-lecia istnienia Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, "pragnąc uczcić wysiłek pokoleń pracowników, studentów i absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, którzy swoją wiedzą i pracą wzbogacili polskie dziedzictwo naukowe i społeczne".
Za uchwałą głosowało 401 posłów, nikt nie był przeciw i nikt nie wstrzymał się od głosu.
"W 100. rocznicę powstania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża najwyższe uznanie dla jego wieloletniego wkładu w rozwój polskiej nauki, ekonomii i przedsiębiorczości. Przez 100 lat działalności uczelnia ta pozostaje nie tylko miejscem kształcenia wysokiej klasy specjalistów, lecz także ważnym ośrodkiem refleksji nad współczesnymi wyzwaniami gospodarczymi, rynkowymi i społecznymi" - napisano w uchwale.
Zauważono, że "dzięki działalności dydaktycznej i naukowej uniwersytetu każdego roku na rynek pracy trafiają tysiące wysoko wykwalifikowanych absolwentów, których kompetencje znajdują zastosowanie w kluczowych sektorach gospodarki, finansów, zarządzania, logistyki, polityki społecznej czy prawa gospodarczego". "Absolwenci tej uczelni piastują odpowiedzialne stanowiska w instytucjach krajowych i międzynarodowych, a ich wiedza i doświadczenie są cenione na całym świecie" - dodano.
Jak napisano, "uczelnia prowadzi aktywną współpracę z otoczeniem gospodarczym i społecznym, realizując liczne projekty badawcze i eksperckie, które wspierają rozwój innowacyjnych rozwiązań i transfer wiedzy do praktyki gospodarczej". "Jej działalność przyczynia się również do umocnienia pozycji miasta Krakowa jako ważnego ośrodka akademickiego i gospodarczego" - podkreślono.

"Sejm Rzeczypospolitej Polskiej pragnie uczcić wysiłek i zaangażowanie pokoleń pracowników, studentów i absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, którzy swoją wiedzą i pracą wzbogacili polskie dziedzictwo naukowe i społeczne" - głosi uchwała. (PAP)
Nauka w Polsce
ksi/ dki/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.