Prof. Jean-Sébastien Caux - z wykładem z serii "Zapytaj fizyka" już 15 kwietnia

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Kolejny wykład z serii "Zapytaj fizyka", pod tytułem "The pursuit of exactness in quantum physics", wygłosi prof. Jean-Sébastien Caux. Spotkanie z nim odbędzie się 15 kwietnia w Warszawie.

Wykład odbędzie się o godz. 18:00 w sali 0.03 na Wydziale Fizyki UW, ul. Pasteura 5 (Warszawa).

Prof. Jean-Sébastien Caux zajmuje się niskowymiarową kwantową materią skondensowaną na Uniwersytecie w Amsterdamie. Jego praca koncentruje się na stosowaniu zaawansowanych, nieperturbacyjnych metod teoretycznych do silnie skorelowanych układów pojawiających się w zagadnieniach magnetyzmu, zimnych atomów i kwantowych nanostruktur.

Po studiach licencjackich w Montrealu Jean-Sébastien Caux przeniósł się do Oksfordu, gdzie uzyskał doktorat w 1998 roku. Po stażu podoktorskim w Vancouver powrócił do Oksfordu jako członek All Souls College, a w roku 2003 został profesorem na Uniwersytecie w Amsterdamie. Jest laureatem (między innymi) grantów NWO Vici i ERC Advanced Grant.

Profesor Caux jest gorącym zwolennikiem publikowania wyników naukowych w otwartym dostępie i jest zaangażowany w budowanie systemu, który to umożliwia. Jest założycielem i prezesem SciPost, fundacji non-profit zapewniającej oferującej możliwość publikowania w ramach otwartego portalu scipost.org.

Więcej informacji można znaleźć na tej stronie: https://zapytajfizyka.fuw.edu.pl/wyklady/jean-sebastien-caux/ , wydarzenie fb: https://www.facebook.com/events/675525114918930 

Nauka w Polsce

zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Lublin/ Naukowcy z UMCS opracowali nową metodę odzyskiwania pierwiastków ziem rzadkich

  • Stypendystka Optica Foundation Natalia Bednarek studiuje na kierunku Quantum Physics and Chemistry – Individual Research Studies na Wydziale Fizyki UW.

    Studentka UW z prestiżowym stypendium w dziedzinie optyki i fotoniki

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera