IV Światowa Konferencja Zdrowia Rodziny - od wtorku w Kaliszu

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Naukowcy z Polski, Litwy, Estonii, Francji, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Włoch wezmą udział w rozpoczynającej się we wtorek w Kaliszu IV Światowej Konferencji Zdrowia Rodziny. Obrady będą poświęcone wyzwaniom zdrowia publicznego.

IV Światowa Konferencja Zdrowia Rodziny to międzynarodowe forum wymiany i analizy informacji dotyczących m.in. wzrostu używania nowatorskich produktów nikotynowych, czynników ryzyka nowotworów złośliwych i epidemiologii chorób alkoholowych w Polsce po 2000 roku.

Do Kalisza przyjadą naukowcy i praktycy z Polski, Litwy, Estonii, Francji, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Rzecznik prasowy Uniwersytetu Kaliskiego Jakub Banasiak powiedział PAP, że poza stałym elementem konferencji, gdzie naukowcy po raz kolejny będą udowadniać, jak zgubne dla zdrowia jest spożywanie alkoholu i palenie papierosów, będzie też kilka nowości.

„Tym razem naukowcy pójdą z duchem czasu i będą dyskutować o tym, w jaki sposób nowe substytuty produktów tytoniowych wpływają na zdrowie – chodzi o nowatorskie produkty nikotynowe, które są coraz bardziej popularne wśród dzieci i młodzieży” – dodał.

Tegoroczna edycja będzie różniła się od poprzednich ze względu na panel poświęcony czynnikom ryzyka powodującym choroby nowotworowe. Zaplanowano dyskusję na podstawie wykładu pt. „Nadumieralność z powodu koronawirusa - największa katastrofa zdrowotna w Polsce w XXI wieku”.

Ponadto naukowcy z całego świata będą zastanawiać się, jakie są współczesne wyzwania kształcenia medycznego. Konferencja potrwa do środy. (PAP)

Ewa Bąkowska

bak/ agz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera